SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Birincilik Melissa Reid’in!

Avrupa Kadınlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağı olan Turkish Airlines Ladies Open'ın, üçüncü gün müsabakaları tamamlandı. Turnuvanın 3. gününde İngiliz oyuncu Melissa Reid -11 puanla birinci oldu.

Güncellenme: 00:55, 20/05/2015
Birincilik Melissa Reid’in!

Antalya’nın Serik ilçesi Belek bölgesindeki Carya Golf Kulübü ve National Golf Kulübü’nde gerçekleştirilen Turkish Airlines Ladies Open’ın üçüncü gün yarışmaları sonunda İngiliz oyuncu Melissa Reid -11 puanla birinci olurken, İskoçyalı sporcu Pamela Pretswell -10 puanla ikinci, İskoçyalı sporcu Sally Watson da -8 puanla üçüncülüğü elde etti. Turnuva çarşamba yapılacak müsabakalarla sona erecek.

Öte yandan Öztürkler Holding ve Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ile National Golf Kulübü Kurucusu Bülent Göktuna, Carya Golf Kulubü’nde basın toplantısı düzenledi.

Öztürk, toplantıda Türkiye’deki golfçü sayısının oldukça az olduğunu, aktif golf oynayan sporcu sayısının yaklaşık bin 500 olduğunu söyledi.

Türkiye’de golf sahasının da az olduğunu ifade eden Öztürk, “Yetkim olsa ülkemizde cari açığı kapatmak için Çanakkale’den tutar, Mersin’e kadar sahili golf sahaları ile doldurup, çok büyük bir döviz girdisi sağlardım” dedi.

National Golf Kulübü Kurucusu Bülent Göktuna ise Türk golf sporcularının dünya kupalarında yer alması için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.