SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersoy ÖZDEM

Beşiktaş’ta sular durulmuyor. Tam 10 günde liderlikten üçüncü sıraya düşen ve şampiyonluk umutlarını tüketen siyah-beyazlılarda hayal kırıklığının faturası teknik direktör Slaven Bilic’e kesildi.

Torku Konyaspor maçında oynanan futbol sonrasında çılgına dönen ve takımı beklemeden İstanbul’a gelen Fikret Orman, yöneticilerle bir görüşme yaptı. Bazı idarecilerin “Hemen gönderelim. Derbiye farklı bir isimle çıkalım” teklifine yanaşmayan Orman “Kaybımız çok büyük. Son iki maçta puan kaybetsek bile tablo değişmeyecek. Slaven Bilic’i şimdi kovarsak tazminat ödemek zorunda kalacağız. Bu saatten sonra ben Bilic’e 5 Euro bile fazla para ödemeyeceğim. Bu kulübün parasını boşa saçmam” dediği ortaya çıktı.

AYRILIĞA NİYETLİ

Üst üste alınan kötü sonuçların ardından teknik direktör Slaven Bilic’in de ayrılığa yanaştığı ve sezon sonunda Beşiktaş ile olan kontratını karşılıklı olarak feshedeceği kaydedildi. İki tarafın da opsiyon bedelini kaldırıp, para ödemeden yolları ayırmaktan yana olduğu kulislerde konuşuluyor.

Yaşanan son gelişmenin ardından Slaven Bilic’in yeni sezonda İngiliz ekibi West Ham United’ın başına geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yayınlanma Tarihi:09:34,