SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’e veda eden Balıkesirspor’da gelecek sezonun hazırlıkları başlarken, Andre Santos, Vitor Gomes, Ronald Vargas ve Uğur Akdemir’dan sonra Sercan Yıldırım başta olmak üzere yeni ayrılıkların yaşanacağı belirtildi.

Galatasaray’dan kiralık gelen Sercan’ın bonservisinin 1.3 milyon Euro olması ve Süper Lig’de oynamak istemesi bu futbolcunun kalmasını imkansız kılarken, sezon sonuna kadar anlaşma yapılan Isaac ve Glumac’a da yol göründü.

Devre arasında Karşıyaka’dan transfer edilen Berkan Emir’e ise çok sayıda Süper Lig kulübünden teklif geldiği öğrenildi.

Başkan Tuna Aktürk, 1.5 yıl sözleşme imzaladıkları teknik direktör Cihat Arslan’la yeni sezonun planlamasına başladıklarını belirterek, “Sercan camiamıza uyum sağladı, çok da başarılı oldu. Ancak Süper Lig’de oynamak istiyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Yabancılardan Nuno Coelho, Ermin Zec, Vukovic ve Kulusic’in sözleşmeleri sürüyor. Öncelikle onlarla oturup konuşacağız. Isaac ve Glumac’ın mukavelesi sona eriyor. Berkan Emir’le ilginen kulüpler olduğunu duyduk. Ancak bize gelen teklif yok. Teknik heyetin raporu doğrultusunda gerekli adımları atacağız” dedi.