SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adebayor intihar etmeyi düşünmüş! Dram…

Premier Lig’de Tottenham Hotspur forması giyen Togolu yıldız Emmanuel Adebayor, aile içinde yaşadığı sorunlar nedeniyle birçok kez intihar etmeyi düşündüğünü söyledi.

Güncellenme: 23:21, 20/05/2015
Adebayor intihar etmeyi düşünmüş! Dram…

Tottenham'ın Togolu golcüsü Emmanuel Adebayor, ailesiyle ilgili üçüncü kez yazdı.

Facebook hesabından üçüncü kez çarpıcı açıklamalarda bulunan Adebayor, para konusunda aile içinde sürekli tartışma yaşadıklarını vurgulayarak, “Antrenmandan sonra çok yorgun olarak eve geldiğim bir gün biraz kestirmeye karar verdim. Uyandığımda boğazıma bıçak dayanmıştı. Gözlerimi açtığımda iki kardeşim de oradaydı. Bağırarak zamanlarını boşa harcadığımı söylüyorlardı. Peter delirmiş gibiydi, Kola da ona destek veriyordu. Onlara ‘Problemi çözmenin tek yolu bu mu' Evet, eğer öyleyse beni öldürün ve parayı alın' dedim. Bu sözlerin ardından bıçağı boğazımdan çekti. Daha sonra kendi dairemden çıkmanın bir yolunu bularak ailemi aradım. Annem polisi aramamı söyledi. Benim için kendi evime güvenli bir şekilde girebilmenin tek yolu buydu. Bu yüzden annemin söylediğini yaptım. Polis geldi ve eve yerleştiler. Birkaç gün sonra Peter, Kola'nın arkadaşlarından birini ziyaret etmek için Paris'e gitti. Bunun anlamı kendi güvenliğim için Kola ile dairemde yalnız kalmamdı. Ona olabildiğince çabuk bir şekilde para vermenin bir yolunu buldum. Kimbilir o gün ona ne kadar para verdim” dedi.

“SADECE ADI BÜYÜK”

22 Nisan 2005'te babasını kaybettikten sonra yaşadıklarını anlatan Adebayor, “Cenaze için büyük ağabeyime uçak biletini gönderdim. Babam asla yas tutmamızı istemiyordu. Ona göre bir cenaze töreni düzenlettim. Ama ailede kendisine büyük denilen ağabeyim tek bir şeye bile karışmadı” dedi. 2013'te küçük kardeşi Peter'ın ölümüyle ilgili olayları da yazan Adebayor, “Onun ölümü beni gerçekten çok etkiledi. Ama ağabeyim Kola beni suçlamayı sürdürdü. Onun için açtığım dükkanın yetersiz olduğunu söylüyordu. Ancak Peter için yaşadığı sürece her şeyi yaptım. Kola ne yaptı? Ona gönderdiğim uçak bileti parasını harcayıp cenazesine bile gelmedi” yorumunda bulundu.

“GİZLİ TUTAMAZDIM”

Birçok kez intihar etmeyi düşündüğünü ifade eden Adebayor, “Birçok kez futbolu bırakmayı düşündüm. Kız kardeşim Iyabo Adebayor'a kaç kez onu arayıp intihar etmeyi düşündüğümü söylediğimi sorun. Bu hikayeyi yıllardır saklı tuttum. Ancak ölürsem kimsenin bundan haberi olmayabilirdi ve bunlardan bir ders çıkaramayabilirdi. Birçok kişi bu hikayeyi gizli tutmam gerekiğini, söylüyor. Ancak birileri kendinden fedakarlık yapmak zorunda. Birileri bunun hakkında konuşmalı. İnsanların hikayemle bağlantı kurabileceğini ve hikayemden ders çıkarabileceğini biliyorum. Beni tanıyan herkes bilir, ülkem ve insanlarım için her şeyi yapabilirim” ifadesini kullandı.

Ntvspor