SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Marca Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Mourinho kendisinin Real Madrid başkanı Florentino Perez’i aradığını ve basketbol takımının kazandığı THY EuroLeauge kupası için tebrik ettiğini belirtti.

Mourinho yaptığı açıklamada ayrıca Real Madrid basket takımı Başantrenörü Pablo Laso’yu da arayarak tebrik ettiğini söyledi. Açıklamalarına gelecek planları hakkında gelen soru ile devam eden Portekizli menajer “Gelecek için ne mi yapacağım; Chelsea ile 2 yıllık sözleşmem daha var ve benim planım burada kalmak. En azından gelecek 2 yıl için daha buradayım” şeklinde oldu.

Real Madrid’in bu sezon hem La Liga’da, hem de Şampiyonlar Ligi’nde yaşadığı hüsran ile ilgili gelen soruya ise Mourinho “Beni biliyorsunuz, çalıştırmadığım takımın analizini yapamam” cevabı oldu.

6 Haziran’da Berlin’de oynanacak olan Barcelona-Juventus Şampiyonlar Ligi finali hakkında da açıklamalarda bulunan Jose Mourinho “Her iki takım da bu finali hak ederek geldiler. Finalin bence favorisi yok. 2 ekipte çok iyi takımlar” ifadelerini kullandı.