SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jürgen Klopp’la ilgili müthiş iddia

Michael Ballack, Jürgen Klopp'un herhangi bir zamanda İngiltere'de bir takımı çalıştıracağı yönünde çeşitli belirtiler var" dedi.

Güncellenme: 19:01, 19/05/2015
Jürgen Klopp’la ilgili müthiş iddia

Alman Milli Takımı’nın eski oyuncusu Michael Ballack, Borussia Dortmund’dan sezon sonunda ayrılacak teknik direktör Jürgen Klopp’un İngiltere’de görev yapacağı yönünde belirtiler olduğunu söyledi.

Alman basınına açıklamada bulunan Ballack, Klopp’un yakın gelecekte Premier Lig’de bir takımı çalıştırmasının mümkün olduğunu kaydetti.

İngiltere’nin Chelsea takımında 2006-2010 yıllarında forma giyen Ballack, “Jürgen Klopp’un herhangi bir zamanda İngiltere’de bir takımı çalıştıracağı yönünde çeşitli belirtiler var” değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere’de bu yönde spekülasyonlar yapıldığına da dikkati çeken Ballack, “(Jürgen Klopp) Almanya’nın en iyi takımlardan birisini çalıştırdı. Başarıları ve antrenman yaptırma tarzıyla uluslararası kabul görmüş, dürüst bir teknik direktördür” ifadelerini kullandı. Ballack, tecrübeli teknik direktörün İngilizce de bildiğini anımsattı.