SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyollar Cüneyt Çakır’dan memnun değil

Barcelona taraftarları, Cüneyt Çakır'ı değerlendirdi. Türk hakemin dev finale atanmasından pek de memnun olmadıkları görüldü.

Güncellenme: 12:57, 19/05/2015
İspanyollar Cüneyt Çakır’dan memnun değil

Cüneyt Çakır’ın Juventus ile Barcelona arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi final maçına atanması İspanya’da geniş yankı uyandırdı. Konuyla ilgili habere yorum yapan futbolseverlerin, deneyimli hakemle ilgili çekincelerini dile getirmeleri dikkat çekti.

Çakır’ın iki yıl önce oynanan Manchester United-Real Madrid karşılaşmasını birçok futbolseverin hatırladığı görülürken, özellikle Nani’ye çıkardığı kırmızı kart ile o maçta çalmadığını iddia ettikleri penaltıları hatırlatmaları ve ezeli rakipleri Real’e yarayan düdükler çaldığını savunmaları dikkat çekti.

Ayrıca Barcelona’nın Chelsea ve Rubin Kazan ile berabere kaldığı karşılaşmalara da vurgu yapıldı.

Barcelona’ya yakın El Mundo Deportivo’da yapılan yorumlarda şu ifadeler dikkat çekti:

“Bu hakem iki yıl önce Manchester United karşısında turu Real Madrid’e veren hakemdi. İngilizlerin penaltılarını vermedi ve Nani’yi haksız yere oyundan attı”

“Bu hakemden hoşlanmıyorum… Barça için uğursuz”

“Barcelona bu hakemle lehine çalınacak bir penaltıyı unutmalı. Çıkıp kazanmalıyız aksi takdirde bu Real Madrid hakemiyle zor olacak”

“Bu adam, ikinci tur rövanş maçında, Manchester’a karşı Real Madrid’e nasıl yardımcı oldu. Çok şüpheli bir hakem… Dikkatli olunması gerekir”

“Bence iyi bir hakem. Sorun çıkarmaya gerek yok”

“Real Madrid maçında Manchester United lehine çalması gereken bir çok penaltıyı çalmadı. Nani’yi ise haksız yere oyundan attı”

“Meşhur Çakır… Finali kimin kazanacağını biliyoruz”

“Onu görünce kendimi kötü hissediyorum. Umarım yanılırım”

Milliyet