SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Sivas’ta NTV Spor’a verdiği özel röportajda Beşiktaş derbisiyle birlikte son iki maçlarını da kazanmak istediklerini söyledi. Galatasaray’ın aldığı puanların gökten yağmadığını vurgulayan Albayrak, “Bu yönetimden bir kişi hariç herkes tarihe geçti” diyerek göndermede bulundu.

Ligin 33. haftasında Beşiktaş ile oynanacakları derbiyi yorumlayan Abdurrahim Albayrak, “Bütün maçları derbi gibi yaşıyorum. 4-5 hafta idare ediyoruz, maçı çıkarıyoruz. Allah Sneijder’den razı olsun. Son maçta hem Galatasaray’a maçı kazandırdı, belki de bana da hayatımı kazandırdı. Çok zor anlar yaşadık. Gençlerbirliği maçı çok zordu. Allah’ıma şükürler olsun kazanmasını bildik. Yolumuza devam ediyoruz. Beşiktaş maçı da çok zor olacak. Derbi maçına çok iyi çalışıyoruz. İki tane maçımız var. 180 dakikayı puan kaybetmeden tamamlamak istiyoruz. Maçların birini doğup büyüdüğüm Rize’de oynayacağız. Rizespor’un Akhisar Belediyespor maçını da izledim. 3-1 galip geldiler, rahat nefes aldım. Benim için dramatik bir maç olsaydı; yenersek şampiyon olsaydık Rize de kümeye düşşeydi, kalbim dayanmazdı. Rizeliyim, çocukluğumda Rizespor maçlarını hiç kaçırmazdım. Doğduğumdan beri içimde ‘Allah’ım hep böyle bir şey olur mu, Galatasaray Rize’de şampiyon olur mu?’ diye hep sordum. Bugüne kadar düşündüğüm her şeyi yüce Allah’ım bana hep nasip eyledi. Bugünleri de nasip etti” diye konuştu.

‘Muslera adamsın, Sneijder’i asla…’ paylaşan: AMKSpor

“ÇOK ÇALIŞTIK”

Başarıda takım ruhunun etkili olduğunu vurgulayan Albayrak, “İyi çalıştık, birlik ve beraber olduk. Hep çalıştık, hep çalıştık. Hiç durmadık. Gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Galatasaray camiasına layık olmaya çalıştık. İnşallah layık olmuşuzdur. Zaman zaman eleştirdiler; bizim de hatalarımız olmuştur. İyi işler çıkardırk ve iyi ortam hazırladık. Allah’ıma şükürler olsun çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Ligdeki son iki maçın aynı saatte başlaması için TFF’ye başvuruda bulunduklarının hatırlatılması üzerine Abdurrahim Albayrak şunları söyledi, “Bu isteğimizi federasyona ilettik. Federasyon nasıl bir karar verir onu bilemem. Ancak son haftaya puanlar eşit girilince maçların aynı saatte başlamasının uygun olacağını düşünürek TFF’ye dilekçe verdik. Zannediyorum Beşiktaş da aynı yönde başvuru yapmış. Bu gayet normaldir. Bizden önce bunu TFF de düşünmüştür, bu normaldir. TFF’nin vereceği karara da saygım da sonsuzdur.”

“BİR KİŞİ HARİÇ HEPSİ TARİH YAZDI”

Galatasaray’ın yeni yönetiminde yer almayacağının hatırlatılması ve yeni gelecek yönetime bir rapor verip vermeyecekleri sorusu üzerine Albayrak’a ilginç yanıt verdi ve şu ifadeleri kullandı;

“Her şeyden önce Duygun başkanı asla unutmayacağım. Duygun başkanın bendeki yeri her zaman buradadır (Başının üstünü göstererek). Burada olacaaktır. İnsan profesör olmuşsa kolay olmamıştır. Ama Duygun hocam bizi kıskanmadı. Şampiyonluğun en büyük mimarlarından bir tanesi de Duygun başkandır. Bütün konuştuğum televizyon programlarında onu unutmayacağım. Onun ellerinden öpüyorum.

Ali Ağabey’i de beni de hiç kıskanmadı. Bize ağabeylik yaptı. Beni ilk ayıp, ‘Abdurrahim başkanlığa adaylığımı koydum, Galatasaray’ın sana ihtiyacı var” dediğinde; başkanım siz böyle diyorsanız size hayır deme şansım hiç yoktur. Dersem de kendimi affetmem, çünkü ondan sonra çok iyi Galatasaraylıyım diyemezdim. Onun için beni davet ettiği için, o yaşta başkanlığı soyunduğu için Duygun başkanı ve yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bir tanesi hariç hepsi tarih yazacak. Yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarımız çok şey haketti. Bütün raporları Ali Dürüst başkanla birlikte hazırlıyoruz. Hocamıza ve yeni gelen arkadaşlara vereceğiz. Kazanan Galatasaray olacaktır. Burada şampiyonlukta rakiplerimizle yarışıyoruz ama Galatasaray kazanacaktır. Tabii ki biz arkadaşlarımıza yardımcı olacaığız. Galatasaray duruşunun yapması gereken de budur. Tabii ki son kararı yeni gelecek arkadaşlar verecektir”

SNEIJDER SORUSUNA MUSLERA’LI YANIT

Yeni yönetimin gelişinin ardından Wesley Sneijder’de gözle görülür bir değişim yaşandığı yorumu üzerine Abdürrahim Albayrak; önce “Arkadaşlarla otururken Muslera aradı beni. Telefonda ona hep ‘Adamsın’ derim. O da bana ‘adam’ diyor” ifadelerini kullandı.

“SNEIJDER’DA DAĞLAR KADAR FARK VAR”

Albayrak daha sonra futbolcularla ilgili yaşananlara değindi ve “Biz bütün futbolcularla birebir görüştük. Sneijder’le uzun uzun konuştuk. Aldık, kamplarda hep tavlalar oynadık. Bir ben onu, bir de o beni yendi. Biz kendisini ne kadar önemsediğimizi gösterdik. Bize menajerler Sneijder’le birlikte diğer oyunculara transfer teklifleri var diye geldi. Biz onlara, “Asla böyle bir şey düşünmüyoruz, kaç para verirseniz verin hiç bir arkadaşımızı satmayacağız’ dedik. Biz futbolcularımıza güven verdik. Dostluk birlik ve beraberliği aşıladık. Bizden öncekiyle bizden sonraki Sneijder arasında dağlar kadar fark var” tespitlerini yaptı.

Galatasaray’ın kazandığı puanlar için çok çalıştıklarını vurgulayan Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, “Hamza Hoca ile dün akşam 2.5’ta yattık. Sivasspor maçını da o kadar önemsedik. Bize bu puanlar gökten yağmadı. O futbolcu kardeşlerimizi gözlerinden öpürüyorum. Futbolcular, yönetim, teknik heyet, taraftarlar bu puanları hak ettiler. Bu puanlarda başta Duygun başkan olmaz üzere üzere yönetimimizin, futbolcularımızın, teknik heyetimizin taraftarımızın emeği vardır” diye sözlerini bitirdi.