SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uslu’dan tartışma yaratacak sözler

Mersin İdmanyurdu galibiyeti sonrasında konuşan Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Galatasaray-Gençlerbirliği maçı hakkında konuştu.

Güncellenme: 09:27, 18/05/2015
Uslu’dan tartışma yaratacak sözler

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, takım otobüsünde dedektör köpekle arama yapılmasına ilişkin, “Onu emniyet müdürü ve sorumlusuna sorun. Benim bu konuda bilgim var. Böyle bir araştırma yaptılar” dedi.

Uslu, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, iyi oynamadıklarını ancak son dakikalarda gelen golle 3 puan aldıklarını söyledi.

Mahmut Uslu, Trabzon’daki saldırının faillerinin bulunamamasının hatırlatılması üzerine, “Biz ne yapabiliriz, bekliyoruz. Sonuna kadar takipçisiyiz. Belli seviyelerde görüşmeler yapıldı. Önümüzde de seçimler var onun için bu konularda herhangi bir yorum yapamıyoruz” diye konuştu.

Maç öncesi tribünlerde ücretsiz dağıtılan yerel bir gazetenin manşetinde Emre Belözoğlu’nun hedef noktasında yer alan fotoğrafına yer verilmesiyle ilgili konuşan Uslu, “Biraz daha dikkat etmek lazım. Bugün çıkan gazete de dahil olmak üzere. Bunlar yanlış şeyler. 3-4 yıl öncede Trabzon’da böyle bir gazete çıkmıştı, sonra neler olduğunu biliyorsunuz” ifadesini kullandı.

Uslu, konuyla ilgili hukuki olarak girişimde bulunulabileceğini ancak savcıların da konuyla ilgili çalışma yapabileceğini söyledi.

Gazetecilerin “takım otobüsünde bomba araması yapıldığı” şeklindeki ifadesi üzerine Mahmut Uslu, “Onu emniyet müdürü ve sorumlusuna sorun. Benim bu konuda bilgim var. Böyle bir araştırma yaptılar” dedi.

Uslu, şampiyonluk şanslarının halen çok olduğunu ve Galatasaray’ın puan kaybetmesini beklediklerini kaydetti.

GALATASARAY-GENÇLERBİRLİĞİ MAÇI…

Mahmut Uslu, Galatasaray’ın Gençlerbirliği’ni 1-0 yendiği maçla ilgili de konuştu.

Bu aralar çok eziyet çektiklerini ve devamlı problemler yaşadıklarını belirten Uslu, “Özellikle Trabzon olayı bizim takıma çok etkilemişti. 2 hafta kaldı. İki maçımız da İstanbul’da ve kazanmaya çalışacağız. Bizim önümüzün açıldığına inanıyoruz. Ancak yaşına hürmeten hiçbir zaman bir şey söylemediğimiz, söylememeye çalıştığımız bir kulüp başkanının konuşmaları ve o kulüp başkanının konuşmalarının nereye varabileceğini anlayamadığımız dünkü maç yine aynı şekilde neticeleniyor” ifadelerini kullandı.

“Galasataray-Gençlerbirliği maçında bir şike olduğunu mu ima ediyorsunuz” sorusuna Uslu, şöyle yanıt verdi:

Ben ima etmiyorum. Ben Gençlerbirliği başkanının konuşması ve ardından olan olayları, gazetelerde çıkan yazılarla ilgili yorum yapıyorum. Hiçbir şey ima etmiyorum. İma etmeme gerek yok, söylerim. Ben eldivenli konuşan bir insan değilim, bunlar çok tehlikeli şeyler ama yansıyor. Her yere yansıyor. Herkesin dikkat etmesi lazım. Oyuncuların dikkat etmesi lazım.

Gençlerbirliği’nin yediği golden rahatsızlık duyup duymadığının sorulması üzerine Uslu, “Ben kaçan golden rahatsızlık duydum. Yenen golü ise bilemem. Elini çekti diye yazıyorsunuz” dedi.

Uslu, sportif olayların dışında bazı şeyler olduğunu iddia ederek, bunların bitmesi gerektiğini, federasyonun ve kamu kuruluşlarının Fenerbahçe’yle ilgili dikkat etmesi gerektiğini dile getirdi.