SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Serdar Gümüş gözünü zirveye dikti

Avrupa Artistik Bilardo Şampiyonası'nda altın madalyaya ulaşan milli sporcu Serdar Gümüş, dünya sıralamasında birinci sıraya yükselmek istiyor.

Güncellenme: 12:46, 18/05/2015
Serdar Gümüş gözünü zirveye dikti

Almanya’da mayıs ayı başında düzenlenen Avrupa Artistik Bilardo Şampiyonası’nda birinciliğe ulaşan Serdar Gümüş, şampiyonanın tahmin ettiği gibi zor geçtiğini söyledi.

Şampiyonada gösterdiği eforla tekrar birinciliği elde ettiğini belirten Gümüş, “Son dünya şampiyonu olarak Avrupa şampiyonluğuna bir kez daha ulaştım. Şimdi sırada ağustos ayında Fransa’da oynanacak ‘grand prix’ mücadelesi var. Onda da hedefim şampiyonluk. Böylelikle şimdi 5. sırada bulunduğum dünya sıralamasında zirveye çıkmak istiyorum” diye konuştu.

Artistik bilardoda Barış Cin’in de son anda finale çıkmayı kaybettiğini ve üçüncü olduğunu hatırlatan Gümüş, şöyle devam etti:

“İnşallah bir sonrakinde kendisi de final oynar. Artistik dışında takımlarda, gençlerde, 17 yaş altında, kadınlarda, büyüklerde ve küçük masa kategorilerinde 10 madalya aldık. Neredeyse 10 sporcuyla gittiğimiz şampiyonadan 10 madalya ile döndük. Son Avrupa Şampiyonası’nda ülke olarak kazandığımız madalyalar çok önemli, artık bu çıtanın altına düşmememiz lazım.”

AVRUPA ŞAMPİYONASI

Türk sporcuların toplamda 4 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya kazandığı Almanya’daki Avrupa Bilardo Şampiyonası, milli takımın en çok madalya kazandığı organizasyon olmuştu.

Serdar Gümüş’ün artistik bilardoda, Berkay Karakurt Gençler ve Arda Güngör’ün ise 17 yaş altı kategorilerinde altın madalya kazandığı organizasyonda, takımlar kategorisinde de Mecidiyeköy Spor Kulübü’nden Can Çapak ile Birol Uymaz Avrupa şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Yayınlanma Tarihi:12:45,