SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Tenis dünyasında 1960 ve 70’li yıllarda yakaladığı şampiyonluklarla bilinen Avustralyalı eski tenisçi Bob Hewitt, reşit olmayan bir kıza tecavüz ettiği için hapis cezası aldı.

Güney Afrika’da 1980 yılında tenis öğretmenliği yapmaya başlayan Hewitt’in, o dönemdeki üç öğrencisi tarafından yapılan tecavüz şikayeti sonucu görülen dava sonuçlandı. 75 yaşındaki Hewitt, hem reşit olmayan bireyle cinsel ilişkiye girmek hem de tecavüz suçlamalarının ikisinden de suçlu bulundu. 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Hewitt’in, birçok öğrencisine daha tacizde bulunduğu ortaya çıktı.

Davacı olan kadınlar, 12-13 yaşlarındayken Hewitt’ten ders almaya başladıklarını, ancak bu derslerin daha sonra amacından saptığını anlattılar. Hewitt’i dava eden üç kadın, yaklaşık 35 yıl önce gerçekleşen taciz ve tecavüzlerin cezasız kalmadığı için sevindiklerini söylediler.

Mahkemede, Hewitt’in o dönemde hemen hemen her öğrencisini taciz ettiğini söyleyen üç kadın, adaletin geç de olsa yerini bulmasına sevindiklerini belirttiler. Hiçbir suçun cezasız kalmaması gerektiğini anlatan Hakim Bert Bam da dava sonucunu açıklarken “Zaman suçları silmez” diyerek davacı olan kadınlara teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi:14:47,