SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid kupayı meydanda kutladı

Basketbolda 20 yıl aradan sonra Avrupa'nın en büyük kupasını kazanan Real Madrid takımı, kupa zaferini yerel yönetim başkanları ve Madridli taraftarlarla kutladı.

Güncellenme: 15:49, 18/05/2015
Real Madrid kupayı meydanda kutladı

THY Avrupa Ligi Dörtlü Final organizasyonunda finalde Olympiakos’u yenerek şampiyon olan Real Madrid takımı, 20 yıl aradan sonra gelen kupa zaferini kutladı.

Kentin ünlü Sol Meydanı’nda bulunan özerk yönetim binası önünde toplanan Madridli taraftarlarla kupa zaferini kutlayan basketbolcular, daha sonra özerk yönetim hükümeti başkanı Ignacio Gonzalez ve Madrid Belediye Başkanı Ana Botella tarafından kabul edildi.

Gonzalez yaptığı konuşmada, bu sezon İspanya Süper Kupası, İspanya Kral Kupası ve ardından THY Avrupa Ligi kupasını kazanan Real Madrid’den lig şampiyonluğunu da beklediklerini söyledi.

Takım kaptanı Felipe Reyes, Gonzalez’e takımın formasını ve oyuncuların imzasının olduğu şampiyonluk tişörtünü hediye etti.

Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, hayalini kurdukları 9. Avrupa kupasını kazandıklarını belirterek, “Real Madrid asla pes etmeyen bir kulüptür. Bu yıl basketbolda 3 kupayı kazandık, şimdi sadece lig kaldı. Onu da kazanıp 4 kupa ile İspanyol basketbolunda bir rekor kırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu arada kutlamalar sırasında basketbol takımının oyuncularından Felipe Reyes, Marcus Slaughter ve Dörtlü Final’de En Değerli Oyuncu (MVP) seçilen Andres Nocioni öne çıkan isimler oldu. Nocioni, “Burada olmaktan çok mutluyum. Kupayı bu büyük taraftara armağan ediyoruz” derken, takım kaptanı Reyes de “Burada olduğunuz ve bizi her zaman desteklediğiniz için teşekkürler” dedi. Real Madrid’in ABD’li oyuncusu Slaughter da dansları ve tezahüratlarıyla meydanda toplanan taraftarları coşturdu.

Real Madrid Kulübü’nün müzesinde basketbolda, 9 Avrupa kupası, 31 lig şampiyonluğu, 25 İspanya Kral Kupası, 4 İspanya Süper Kupası, 3 Kıtalararası Kupa, 1 Dünya Kulüpler Şampiyonluğu, 1 Koraç Kupası ve 1 ULEB Kupası bulunuyor.

slaa