SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin’den olay gazete açıklaması!

Mersin İdman Yurdu, Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'nun hedef olarak gösterildiği fotoğrafın yer aldığı yerel gazetenin kulüpten izinsiz olarak statta dağıtıldığı belirtti

Güncellenme: 18:50, 18/05/2015
Mersin’den olay gazete açıklaması!

Spor Toto Süper Lig ekibi Mersin İdmanyurdu, Fenerbahçeli oyuncu Emre Belözoğlu’nun hedef olarak gösterildiği fotoğrafın yer aldığı yerel gazeteyle ilgili açıklama yaptı.

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, gazetenin, Fenerbahçe maçı öncesinde kendilerinden ve stat yönetimine sahip Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden izinsiz dağıtıldığı kaydedildi.

EMRE’DEN BOMBA AÇIKLAMALAR

BU KADAR DA OLMAZ DEDİRTEN BAŞLIK!

Yerel gazetenin, statta kimsenin bulunmadığı esnada dağıtıldığının belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yaşanan bu olayı kesinlikle ama kesinlikle tasvip etmediğimizi, ayrıca burada kulübümüzün hiçbir şekilde ihmalinin ve kusurunun da bulunmadığını belirtmek isteriz. Bu kamuoyunca böyle bilinmelidir. Hiçbir canlının özellikle de bu insansa birileri tarafından kitleye hedef gösterilmesi hiç de insani unsurlar barındırmamaktadır. Bu sebeple insani yönden bakıldığında Emre Belözoğlu’nun tepkisini haklı bulduğumuzu belirtiriz. Sorumluları vicdanlarıyla baş başa bırakıyor, onların da bu durumdan büyük rahatsızlık duyduklarına inanıyoruz.”

Açıklamada ayrıca Mersin İdmanyurdu’nun konunun takipçisi olacağı bildirildi.

Mersin Stadı’nda dün oynanan Mersin İdmanyurdu-Fenerbahçe karşılaşması öncesinde dağıtılan bir yerel gazetenin manşetinde yer alan fotoğrafta, Mersin İdmanyurdu oyuncusu Nakoulma elinde silahla, Emre Belözoğlu da hedef olarak gösterilmişti.