SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray mı, Fenerbahçe mi?

Şampiyonluk yarışındaki düğümü önümüzdeki hafta oynanacak maçlar çözecek. Galatasaray 32. haftada Gençlerbirliği'ni mağlup ederken Fenerbahçe son saniyelerde bulduğu golle Mersin İdman Yurdu'nu yenmeyi başardı. Torku Konyaspor'a 1-0 yenilen Beşiktaş ise, şampiyonluk defterini kapattı.

Güncellenme: 23:55, 18/05/2015
Galatasaray mı, Fenerbahçe mi?

AMKSPOR / ANALİZ

PUANLAR EŞİT OLURSA İKİLİ PUAN DURUMU YAPILACAK

Sezon sonunda iki takımında puanlarının eşit olması durumunda kendi aralarındaki maçlardan oluşan puan durumu yapılacak.

Aralarındaki maçlar: Fenerbahçe 1-0 Galatasaray Galatasaray 2-1 Fenerbahçe

2’Lİ PUAN DURUMU

O G B M A Y P Av Fenerbahçe 4  3  0  1 5 2 9 +3 Galatasaray 3  2  0  1 4 2 6 +2

SÜPER LİG TALİMATNAMESİ NE DİYOR?

* Aynı puana sahip takım sayısı iki veya daha fazla ise;

a) Aynı puana sahip takım sayısı iki ise; I. Önce bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne bakılır, II. Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa bu müsabakalardaki gol averajına bakılır. (Bu müsabakalarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.) III. Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, genel puantajdaki gol averajına bakılır. IV. Takımların gol averajları da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır. V. Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır. VI. Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü uygulanacak bir müsabaka neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.

GALATASARAY – FENERBAHÇE İKİLİ AVERAJ

Sezonun ilk yarısında oynanan karşılaşmada Galatasaray, Fenerbahçe’yi 2-1, ikinci yarıdaki karşılaşmada da Fenerbahçe, Galatasaray’ı 1-0 yendiği için ikili averajlar eşit durumda… Bu durumda ise devreye genel averajlar giriyor. Genel averajı yüksek olan takım şampiyon olacak. (Son durum: Galatasaray 23 – Fenerbahçe 29)

PUAN DURUMU

RESİM_DETAY

KALAN MAÇLAR

G.SARAY: Beşiktaş, Ç.Rize (D) F.BAHÇE: Başakşehir (D), Kasımpaşa

Yayınlanma Tarihi:23:00,