SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund’dan ayrılacağını açıklayan Jurgen Klopp’un, Fenerbahçe ile görüşmek için İstanbul’a geldiği haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Hatta Alman teknik adamın Fenerbahçe ile büyük ölçüde anlaştığı ve gelecek sezonun planlarını yapmaya başladığı iddiaları sarı-lacivertli taraftarları oldukça heyecanlandırmıştı.

Ancak Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklama, haberlerin gerçeği yansıtmadığını gösterdi. Oldukça sert bir şekilde Klopp ile görüşme yapıldığı iddialarını yalanlayan Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden şu açıklamayı yaptı:

“Bugün tarihli Sabah Gazetesi'nde yer alan “Jürgen Klopp Operasyonu” başlıklı haber yalandır.

Futbol Takımımızın teknik direktörü İsmail Kartal'dır ve haberde geçen isim de dahil olmak üzere hiçbir teknik direktörle görüşmemiz olmamıştır.

İddiasını inandırıcı kılmak için Başkanımız Sn. Aziz Yıldırım'ın Mersin'e gitmeyişini konu eden Sabah Gazetesi'nin, yalan haberini kurgularken başkanımızın tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilmiş olduğunu unuttuğu ve spor gündeminden aslında bu kadar da uzak olduğu anlaşılmaktadır.

Kulübümüz bu tarz yalan ve maksatlı haberleri, bir kısım medyanın özellikle kullanıldığı ve alet olduğu 3 Temmuz sürecinden beri yürütülen sistemli saldırıların bir devamı olarak görmektedir.

Unutulmalıdır ki kulübümüze ve unsurlarına silahlı ve silahsız tüm çirkin saldırıların gerçekleştiği bu dönemde büyük resimde birileri Fenerbahçe Spor Kulübü üzerinden kirli hesaplar yapmaktadır.

Fenerbahçe'nin olası sportif başarısızlığının da bu planları kurgulayanların ekmeğine yağ süreceği gerçeği göz ardı edilemez.

Ligin en kritik son dönemecinde Futbol Takımımızın üzerinde bu tür yalan haberlerle oynanan psikolojik oyunları da kınıyor ve Fenerbahçelilerin dikkatine sunuyoruz.”