SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre farkı

18 Mayıs 2015

FENERBAHÇE bu sezon şampiyonluğu kaybederse buradaki ilk sorumlu İsmail Kartal'dır. İsmail hoca, Mersin maçında da yine yanlış bir kadro sahaya sürdü. Her şeyden önce Dirk Kuyt'ın ısrarla oynatılmasının sebebi nedir? Biri bana bunu açıklasın. Adam Feyenoord'la anlaştığını açıkladığından beri ortalarda yok. Eşyalarını topladı, evine dönmek için ligin bitmesini bekliyor. Yani kafasında Fenerbahçe'yi bitirmiş ama İsmail Kartal ısrarla Kuyt'tan medet umuyor.

İKİNCİ büyük hata Caner'in sol önde oynaması. Caner, açık alan topçusu. Önde oynadığında savunmanın arasında kayboluyor. Ne o oynadığı futboldan zevk alıyor ne takıma katkı sağlıyor.

Caner önde oynadığında Fenerbahçe savunmadan da oyun kuramıyor sonuçta ortaya kısır bir futbol çıkıyor. İsmail Kartal, Fenerbahçe'yi dün 63 dakika boyunca işte bu kısır futbola mahkum etti. Mersin kalecisi Muammer kırmızı kart görmese o değişiklikleri de yapacağı yoktu. Nitekim, Caner beke geçtikten sonra daha etkili oynamaya başladı.

WEBO 11'DE BAŞLAMALI İDDİA ediyorum, sezon başından beri Webo her maça ilk 11'de başlasa, Fenerbahçe belki de bugünlerde şampiyonluğu kutluyor olurdu. İsmail Kartal, Emenike'yi kazanacağım derken, Kuyt'tan medet umarken Webo'yu genelde kulübeye hapsetti. İSMAİL Kartal'ın bir diğer hatası da takımı final haftalarına hazırlayamamak oldu. Sezonun ilk yarısının son haftalarında yendiği rakiplerine bir bir puan kaptırdı. Takıma şampiyonluk inancını aşılayamadı, futbolcuları bu maçlara hazırlayamadı.

DİEGO ÇIKAR MI? TAKIMIN gole ihtiyacı varken, sahada varlığıyla yokluğu arasında fark olmayan Kuyt oyunda kalırken, Diego çıktı. Hem de yerine Selçuk girdi. Sanki takım beraberliğe razı. Anlamak mümkün değil.

FENERBAHÇE, bir kez daha iyi oynamadan kazandı. Hem de 50. dakikadan sonra 10 kişi oynayan rakibi önünde net pozisyon üretmekte bile zorlanarak… İmdada kaptan Emre yetişti. İsmail Kartal, Emre'yi sırtında taşıyarak İstanbul'a kadar getirse yeridir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek