SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Emre Belözoğlu bizi haklı çıkardı”

Emre Belözoğlu'nun fotoğrafını silahın hedefine yerleştirmesi nedeniyle tepki çeken Paskolik gazetesi özür mesajı yayınladı.

Güncellenme: 11:41, 18/05/2015
“Emre Belözoğlu bizi haklı çıkardı”

Mersin İdman Yurdu-Fenerbahçe maçı için hazırlanan kapakta Emre Belözoğlu’nu silahlı hedef haline getirdiği iddiasıyla büyük tepki gören Paskolik adlı yerel spor gazetesi, konuyla ilgili açıklama yayımladı. ,

“Özür mesajı” başlıklı mesajda, kapak tasarımı yapılırken herhangi bir art niyet güdülmediğin vurgulanırken, ilginç ifadeler kullanıldı. Paskolik Gazetesi’nin internet sitesinde yer alan mesaj şöyle:

“Mersin İdman yurdu-Fenerbahçe karşılaşmasında Fenerbahçe camiasını ve Emre Belözoğlu'nu derinden üzen ve infial yaratan olay bizleri de aynı biçimde üzüntüye sevk etmiştir.”

Haftalık yayın yapan gazetemizin birinci sayfasında yapılan tasarımda Emre Belözoğlu'nun hedef alındığı ve şiddete teşvik ettiği yönünde yaygın basında çıkan haberler bizleri büyük bir şaşkınlığa sevk etmiş ve derinden yaralamıştır.

Bu haberin yapılış amacında hiçbir şekilde Fenerbahçe camiasını ve Emre Belözoğlu'nu spor kamuoyu önünde hedef haline getirmek ve küçük düşürme fikri asla olmamıştır.”

“DURUŞ ŞEKLİNDEN KAYNAKLANMAKTADIR!”

“Fenerbahçe Spor Kulübü bu ülkenin en değerli kulüplerinden, Emre Belözoğlu da en değerli oyuncularından biridir. Bu sayfa tasarımında kullanılan silahın şiddete ve suça teşvik kapsamında algılanmaması için üzerine ‘oyuncak’ ibaresi koyulmuş, Emre Belözoğlu'nun hedefe konulmasındaki amaç da fotoğraftaki duruş şeklinden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca Emre Belözoğlu'nun tercih edilmesindeki en büyük etken de bu takımın kaptanı ve en değerli oyuncularından biri olmasıdır. Nitekim maçın son saniyesinde attığı gol de bu değerini ve önemini kanıtlar niteliktedir.”

“LİNÇ KAMPANYASI BAŞLATTILAR”

“Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yaşanılan sürecin sıkıntılı olması gazetemizin birinci sayfasının farklı algılanması ve yorumlanmasına neden olmuş, yaygın basın için her zamanki gibi son derece popülist bir yaklaşımla değerlendirililmiştir. Ve bu değerlendirme gazetemiz için bir linç kampanyasına dönüşmüştür.

Yaşanan bu tatsız gelişmelere neden olduğumuz için Fenerbahçe Spor Kulübü ve Emre Belözoğlu'ndan özür diler, niyetimizin asla kişi ve kurumları zor duruma düşürmek ve hedef haline getirmek olmadığını bilmenizi isteriz.”