SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir günde iki şampiyon!

İspanyol gazeteler, Real Madrid'in THY Avrupa Basketbol Final Four'da şampiyon olması ile Barcelona'nın La Liga'da şampiyonluğunu ilan etmesini manşetlere taşıdı.

Güncellenme: 12:47, 18/05/2015
Bir günde iki şampiyon!

İspanya’da La Liga’nın bu seneki patronu belli oldu. Barcelona’nın deplasmanda Atletico de Madrid’i Messi’nin attığı gol ile 1-0 yenerek şampiyonluğa ulaşması Katalan taraftarlar tarafından sabahlara kadar eğlenerek kutlandı.

Binlerce seyirci şampiyonluk kutlamalarının yapıldığı Caneletes bölgesinde toplanarak “En büyük biziz, şampiyon şampiyon” tezahüratları ile eğlendiler. Polisin zor anlar yaşadığı kutlamalarda fanatik taraftarlardan bazıları gözaltına alındı. İspanyol medyası da bir günde iki şampiyon çıkartmalarını manşetlerine taşıdı. Real Madrid’in THY Avrupa Basketbol Final Four’da şampiyon olması ile Barcelona’nın La Liga’da şampiyonluğunu ilan etmesini sayfalarına taşıyan gazeteler bu ikiliye geniş şekilde yer verdiler. Gazete manşetlerinde ağırlıklı olarak Messi ön plana çıktı. Arjantinli yıldızın Barcelona’nın bu kupayı kazanmasında büyük rol oynadığı ifade edildi. Real Madrid’e yakınlığı ile bilinen Marca ve As gazeteleri Barcelona’nın La Liga şampiyonluğu büyük puntolarla görmemezlikten gelerek ağırlığı basketbola vermeleri dikkat çekti.

Marca gazetesi, “Messi’nin Ligi” başlığında verdiği haberinde “İspanya’da futbol Barcelona’dan sorulur” yorumu yaptı. Barcelona’nın 23. kez bu şampiyonluğa ulaştığını da hatırlatan gazete, “Real Madrid’den 400 milyon avro daha az bir yatırım yapan Barcelona’nın aldığı bu kupa Madrid yönetimine ders olsun” eleştirisi getirdi.

Real madrid yönetimine yakınlığı ile bilinen As gazetesi ise taraftarları kızdırmamak için Barcelona’nın şampiyonluğunu kapağına taşımak yerine Real Madrid basketbol takımını ön plana taşıdı. Gazete, Barcelona için “Messi böyle istedi Barça şampiyon oldu” açıklaması yaptı.

El Mundo Deportivo gazetesi, “Şampiyon Barcelona ve elde var 1” manşeti ile Katalan ekibinin hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de Kral Kupası’nda final karşılaşmalarına çıkacağına işaret etti. Gazete, Barcelona’nın sezonu 3 kupayla da kapatabileceğine dikkat çekerek Luis Enrique ile rüya takımın tekrar doğduğunu iddia etti.

Sport gazetesi de, “Barcelona La Liga’yı büyük kapıdan kazandı” manşetini attı. Barcelona’ya bu sezon kimsenin rakip olamadığını da savunan gazete, Barça kadrosunun tüm kupaları müzesine götürebileceğine işaret etti.

La Vanguardia gazetesi ise, “Eğlence başlasın” başlığı altında 23 kez bu kupayı kazanan Barcelona’nın son 7 sezonda da 5 kez şampiyon olmayı başardığına yer verdi. El Pais gazetesi de, “Messi ile Barcelona kombinasyonu şampiyon çıkarttı” manşetinde Katalan ekibinin tüm sezon boyunca verdiği mücadelenin ürününü kupayla süslediğini belirtti.