SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında deplasmanda Galatasaray ile karşılaşan Gençlerbirliği’nin kalecisi Ferhat Kaplan’ın ,Sneijder’den karşılaşmanın 67. dakikasında yediği gol Hollanda ve İspanya’da da gündem oldu.

Hollanda’nın Fcupdate.nl sitesinde Sneijder’in attığı golle ilgili Türkiye’de tartışma çıktığı belirtildi. Kalecinin elini çekip çekmediği, golün görüntüsü eşliğinde okuyuculara sorulurken “Ne düşünüyorsunuz, şike mi, değil mi?” ifadesi kullanıldı.

İSPANYA’DA DA GÜNDEM OLDU

İspanyolların dünyaca ünlü gazetesi Marca, internet baskısında golün görüntülerini yayınlayarak ülkede yaşayan futbolseverlere ” Kaleci Kaplan Sneijder’in golünü bilerek mi tutmak istemedi ?” sorusu yöneltti. Gazete Ferhat Kaplan’ın hareketinin polemiğe açık olduğunu da ileri sürerek okuyuculara kararı siz verin yorumu yaptı. Marca gazetesi ayrıca Gençlerbirliği karşısında alınan tartışmaya açık bu galibiyetin Galatasaray’ın şampiyonluğunu hemen hemen garanti etmesine yetti sözleri etti.

Bu arada Galatasaray-Gençlerbirliği karşılaşmasındaki görüntülerin İspanya’da yayınlanması ile birlikte yorum köşelerine görüşlerini belirten ispanyolların çoğunluğu Ferhat Kaplan’ın pozisyonunda art niyet olduğuna karar verdiler.

 

Yayınlanma Tarihi:13:38,