SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Genel Sekreteri Sinan Gürsoy, Spor Toto  Süper Lig’in 32. haftasında Galatasaray’a 1-0 kaybettikleri maçta şike yapıldığı iddiaları hakkında “Fenerbahçe ve Beşiktaş, beceriksizliklerini bize mal etmeye kalkmasın” dedi.

Gürsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1-0 yenildikleri Galatasaray karşılaşması  sonrası şike iması yapılmasının ayıp olduğunu belirterek, “90 dakika adam gibi oynadık. Stancu, önceki tüm Galatasaray maçlarında gol attı. Galatasaray, bizi 3 sene içinde 2 kez yenebildi. Maçı alan da satan da iddia eden de şerefsizdir. Yasal başvuru hakkımızı saklı tuttuğumuz kamuoyuna duyurulur” diye konuştu.

İddiaların takdirini, kamuoyuna bıraktıklarını söyleyen Gürsoy, “Gençlerbirliği tarihinde böyle bir maç satma lekesini bulamazsınız. Ne yediğimiz ne de kaçırdığımız gol pozisyonunda bir şaibe görüyorum. Galatasaray’ı 2003 ve 2005’te şampiyonluk eden takım biziz. Fenerbahçe ve Beşiktaş, beceriksizliklerini bize mal etmeye kalkmasın” ifadelerini kullandı.

Galatasaray karşılaşmasını prestij maçı olarak gördüklerini de vurgulayan Gürsoy, şunları kaydetti:

“Yeni bir yönetim olduğumuzu hatırlatırız. Maçtan önce teknik direktörümüz Mesut Bakkal ile görüştük. Mücadelenin kulüp için prestij maçı olduğunu kendisine söyledik. Motivasyon için ne istediğini sorduk. Görüşme sonrası 2 kat prim vermek konusunda uzlaştık. Bu açıklama hocamız tarafından da teyit edilebilir.”