SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / Fenerbahçe’nin kaptanı Emre Belözoğlu, 1-0 kazandıkları Mersin İdman Yurdu karşılaşmasının ardındna önemli açıklamalar yaptı.

Deplasmanda 1-0 kazanan Fenerbahçe’nin tek golünü atan Emre, golden sonra gözyaşlarına hakim olamazken maç sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İşte Emre Belözoğlu’nun olay yaratacak sözleri;

EMRE İÇİN ŞOK GAZETE BAŞLIĞI! TIKLAYIN…

“ONLARIN VİCDANINA BIRAKIYORUM”

“Bu konuyla alakalı gerekli işlemleri başlattı kulübümüz. Bu statlarda dağıtılan bir gazete. Bütün Türkiye’de vicdanlı insanlar var ülkemizde. Herkes vicdansız değil. İnsanların takdirine bırakıyorum. Şampiyonluk havasına girmiş bir takımız ceza da almak istemiyorum. Söylenecek çok şey var ama Türkiye’de vicdanlı insanlar var. Onların vicdanına bırakıyorum”

“ALLAH BİZİMLEDİR, ÜZÜLMESİN”

“Benim yaşamak istemediğim olaylar bunlar. Bu olayı da hiçbir şekilde büyük bir camiayla bağdaştırmıyorum. Bu tür insanların camiası olmaz. Beşiktaş olsun, Galatasaray olsun, Fenerbahçe olsun bunlar büyük camialar. Bunların camiası olamaz. Orada hakarete maruz kalan, 3 aylık bebeğimden tutun da anneme, eşime kadar herkese bu maçı armağan ediyorum. Annem çok üzüldü. Üzülmesin Allah bizimle beraberdir”

“ALNIMIZA NİŞAN ALINMIŞ”

“Fenerbahçe 2010-11 senesinen beri Türkiye futbol tarihinde yaşamadığı olayları yaşıyor. Bu da bizim ne kadar büyük bir camia olduğumuzu gösteriyor. Ülkede ayrıştırmalar hoş değil. Ama özellikle bu anlamda Fenerbahçe’ye karşı yapılan bu saldırılar, 1 ay önce silahlı saldırıya uğradık. Bugün statta dağıtılan dergide bile bizim alnımıza nişan alınmış bir hedef gösterile söz konusu. Futbolda sporda bunlar yok. Ülkemizde sizler dahil olaylara popülist yaklaşmayı seviyorsunuz. Bizim hatalarımız da var ama bunun karşılığı bu kadar ağır olmamalı.”

“ŞAMPİYONLUĞA İNANMIŞ BİR HAVA”

“Türkiye’de artık 2 haftalık bir süre kaldı. Hak edenin kazanmasını istediğimiz bir sezon olsun. Sonuna kadar bu mücadeleyi getirdik. Soyunma odasında takımın şampiyonluğa inanmış bir havası var. Bu yaşadıklarımdan sonra destek olan herkese de teşekkür ediyorum.”

“Ayağımda ağrım vardı. Oynamamam gerekirdi zaten. 4 gün önce ağrı hissettim, maçta da oldu. Fedakarlık yapmamız gerekiyordu. Berabere bitseydi maç Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlamış olacaktık. Yapmam gerekeni yaptım, hoca da görev verdi ama 8 günlük süre içinde diğer maça yetişmek için elimden geleni yapacağım”

Yayınlanma Tarihi:22:37,