SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor Teknik Sorumlusu Hamit Cihan, takımın küme düşmesine ilişkin, “Önümüzdeki süreci çok iyi bir şekilde değerlendirip, tekrar Süper Lig’e çok güçlü şekilde dönmenin planı yapılmalıdır” dedi.

Cihan, 1-0 mağlup oldukları İstanbul Başakşehir maçının ardından katıldığı basın toplantısında Spor Toto Süper Lig’e veda etmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Son dönemde iyi maçlar oynadıklarını ancak bunu sonuca yansıtamadıklarını kaydeden Cihan, şöyle devam etti:

“Gerçekten çok üzgünüz. Bu maçın sonucuyla Erciyesspor’un bir alt lige düşmesi kesinleşti. Görevi aldığımız bu süreç içerisinde, teknik heyet olarak futbolcuları gösterdiği mücadele dolayısıyla canı gönülden kutluyoruz. Gerek antrenmanlarda gerekse maçlarda inanılmaz bir çaba ortaya koydular. Maalesef karşılaşmalarda sonuç üretemediğimiz, puanlar alamadığımız için böyle bir durum söz konusu oldu.”

Kayseri Erciyesspor’un tekrar Süper Lig’e döneceğine inançlarının tam olduğunu vurgulayan Cihan, “Sonbaharda ağaçların yaprakları döküldüğünde öldüğünü zannederiz, öyle düşünürüz. Halbuki ağaçlar yapraklarını dökerek uykuya yatarlar ve bahara daha güçlü şekilde dönerler. Kayseri Erciyesspor’un da böyle bir sürece ihtiyacı var. Önümüzdeki süreci çok iyi bir şekilde değerlendirip, tekrar Süper Lig’e çok güçlü şekilde dönmenin planı yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:16:29,