SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü’nün 51. Olağan Genel Kurulu’nda Recep Bölükbaşı yeniden başkanlığa seçildi.

Nilüfer Spor Salonu’nda gerçekleştirilen, mevcut başkan Recep Bölükbaşı, Timur Noyan ve Cüneyt Özkan’ın başkanlık için yarıştığı genel kurula 5 bin 298 kayıtlı üyenin oy kullanma hakkı bulunan 3 bin 970’inden 2 bin 631’i katıldı.

Genel kurulda mevcut yönetim kurulundan Nihat Akınoğlu faaliyet raporunu, Denetim Kurulu Başkanı Kamuran Şahin de denetleme raporunu okudu. Yapılan oylamada, yönetim ve denetleme kurulu raporları oy çokluğuyla ibra edildi.

Tüzük gereği aidat ödemelerini zamanında yapmadıkları için askıya alınan 225 kişinin dernek üyeliği oy birliğiyle düşerken, yeni seçilecek yönetim kuruluna borçlanma yetkisi de oy birliğiyle kabul edildi.

Genel kurulda ayrıca üyelerden Fahrettin Çakan’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla Bursaspor üyeliğine yakışmayacak davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle üyelikten düşürülmesine de oy birliğiyle karar verildi.

Tahmini bütçenin okunması, görüşülmesi ve onaylanmasının ardından daha sonra genel kurulda başkan adaylarının konuşmalarına geçildi. Daha sonra başkanlık seçimi için oylamaya geçildi.

Yapılan oylama sonucu kullanılan 2 bin 270 oyun bin 119’unu alan Recep Bölükbaşı yeniden Bursaspor’un başkanı oldu. Diğer adaylar Timur Noyan bin 7,  Cüneyt Özkan ise 136 oyda kalırken 8 oy ise geçersiz sayıldı.

Bölükbaşı, sayım işleminin tamamlanmasının ardından yaptığı konuşmada, kendisine ve yönetimine gösterdiği teveccühten dolayı üyelere teşekkür etti.

Recep Bölükbaşı’nın yönetim kurulu listesinde, Hasan Gülayan, Nihat Sapan, Mustafa Oran, Kemal Güler, Necmettin Kocaman, Hüseyin Akdemir, Ali Turan, Faruk Bakgör, Osman Malakçı, Halil Özyürek, Konuralp Yeşil, Ahmet Bozdemir, Ahmet Eraslan ve Mustafa Vardar yer aldı.