SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yılmaz Vural şampiyonluk yarışının iyice kızıştığı son 3 haftaya girilirken şampiyonluk favorisini açıkladı. Vural ‘'Görünen köy kılavuz istemiyor. Galatasaray, 3 puan Fenerbahçe'den, 4 puan'da Beşiktaş'tan önde. Şu anda ipler Galatasaray'ın elinde. Tabi daha Beşiktaş ile oynayacaklar. Bu yüzden şampiyon olacak anlamına gelmez. Fakat bu puan farkı büyük bir avantaj, ligin bitmesine az kaldı. Sezon bittiğinde bu hafta oluşan Galatasaray Fenerbahçe, Beşiktaş sıralama ile bitme olasılığı çok fazla'' diyerek Galatasaray'ın şampiyonluk iddiasını daha fazla olduğunu ifade etti.

Eskişehirspor beraberliği ile 15. sırada bulunan Çaykur Rizespor'un 6 puan gerisine düşerek düşme korkusunu iyiden iyiye hissetmeye başladı. Yılmaz Vural UEFA ön eleme maçları nedeniyle erken açılan sezonun takıma olumsuz yansıdığı eleştirilerine katılmadığını söyledi. ‘'Başarısızlık varsa geniş kapsamlı değerlendirmek lazım. Takım oyunu bu. Sezonu erken açmanın niye sakıncası olsun ki. Şu açıdan söylüyorum. Herkes tatildeyken oyuncu geldi oynadı. Futbolcunun İşi bu! Antrenman bilgisi diye bir şey var tabi. Böyle bir dert yaşadıklarını düşünmüyorum takımın'' dedi.

Yılmaz Vural 10 maçlık periyotta takımın başında olduğunu ve Karabükspor'un çalıştığı takımlar arasında en karakterli ve ekip olgusunun en yüksek takım olduğunu ifade etti. Vural'' Karabükspor'da ufacık bir problemim olmadı. Zaman zaman kadro dışı olabiliyor. Bunun nedeni oyunculara mesaj tabi. Şunu daha iyi yapabilirsin demek istiyoruz'' dedi.

Milliyet