SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya’nın Chelyabinsk şehrinde yapılan Dünya Tekvando Şampiyonası’nda kariyerine bir halka daha ekleyen Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Servet Tazegül, kazandığı altın madalyayı, yakında doğacak olan kızına adadı.

2012 Londra Olimpiyatları’ndan sonra ciddi sakatlıklar geçiren Servet Tazegül, 2014 yılında Avrupa Şampiyonluğu’na uzandığı sürece kadar neredeyse düzenli antrenman yapamadı. Sakat olarak çıktığı Avrupa arenasında da kürsünün en tepesinde yar almayı bilen Türk sporcu, Chelyabinsk’de ise acılarını doğacak kızı sayesinde göğüslemeyi başardı.

Eşi Melda ve babası Beyler Tazegül’ün Rusya’da kendisini yalnız bırakmadığına dikkat çeken Tazegül, “Eşim 5.5 aylık hamile. Yakında kızımız dünyaya gelecek. Bağlarımda yırdık vardı. O sorunu aştık ancak bu kez de ödem yaptı. Çok acım olmasına rağmen kızım için kazanmak istedim. Finalin olduğu gün aynı zamanda rahmetli annemin doğum günüydü. Tüm bu duygularla maça çıktım. Altın madalyayı çok istedim ve başardığım için de mutluyum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sözünün olduğunu da hatırlatan sporcumuz, şunları söyledi: “Londra’dan önce olduğu gibi Dünya Şampiyonası’na gelirken de Sayın Cumhurbaşkanımıza altın madalya sözü vermiştim. Final maçından sonra beni arayıp kutladılar. Sözümü yerine getirdiğim için mutlu olduğumu söyledim. Şimdi sırada 2016 Rio Olimpiyatları var. Rio’da da altın madalya sözünü yüz yüze görüşmemizde vereceğim.”

NUR TATAR: “KOŞARAK VAN’A GİDECEĞİM”

Dünya Şampiyonası’nın gümüş kızı Nur Tatar, Türkiye’ye dönmek için adeta gün sayıyor. Nedeni de memleketi Van’a bir an önce giderek, madalyanın mutluluğunu ailesiyle paylaşmak.

Van’da yaşamayı sevdiğini belirten Nur, “Akrabalarımın büyük bir kısmı Van’da. Onlarla vakit geçirmeyi seviyorum. Altın madalya ile memleketime, yurduma dönmeyi çok isterdim. Ama olmadı. Çok üzülmüyorum. Bir gün Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu da olacağım. Bu yıl çok iyi çalıştık. Önümüzde Avrupa Oyunları var. Orada da iyi bir sonuç elde edip, olimpiyat kotasını almak istiyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:54,