SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olympiakos Başantrenörü Giannis Sfairopoulos, Avrupa Ligi’nde son 7 yılda 5 kez Dörtlü Final’e kaldıklarını hatırlatarak, “Real Madrid’e çok saygı duyuyoruz. Maçın büyük favorisi onlar ama biz böyle takımlara karşı nasıl oynanacağını biliyoruz. Çok kaliteli bir takımla karşılaşacağız. Kazanabilmemiz için hem zihinsel hem de taktiksel olarak en üst düzeyde olmamız gerek” değerlendirmesinde bulundu.

Şampiyonluk yaşamak için takımın son ter damlasına kadar mücadele etmesi gerektiğini belirten Yunan antrenör, “Final maçı nasıl gelişir, bunu iyi okuyup, oyun planımızı ona göre kurmalıyız. Konsantrasyonumuzu en üst düzeyde tutmalıyız. CSKA maçında savunmada iyiydik ama hücumda o kadar etkili olamadık. Fakat her şeye rağmen maç sonuna kadar direndik ve en sonunda iyi bir hücum şansı yakalayıp maçı kazandık” şeklinde konuştu.

Olympiakoslu basketbolcu Georgios Printezis ise her final maçının farklı bir havada geçeceğini belirterek, “Önemli maçlarda nasıl oynayacağımızı biliyoruz ve bu tür karşılaşmalara çıkmaktan çok büyük zevk alan oyuncularımız var. Yarın ne olur bilmem ama biz her maçımızdaki gibi çok hızlı başlayıp, en üstün tarafımız savunmamızda hata yapmayarak elimizden geleni yapacağız. Geçmişte buna benzer birçok maça çıktık. Mücadele, hakem son düdüğü çalana kadar sürer” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’ın içinde bulunduğu ekonomik krize atıfta bulunan Printezis, “Ülkemizin durumu göz önüne alındığında bu, aynı zamanda ulusal bir maç. Hangi Yunan takımı olursa olsun final maçının anlamı bu. Halkımız için önemli bir maç olduğunu biliyoruz” değerlendirmesini yaptı.