SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdmanyurdu’nun Olağanüstü Genel Kurulu’nda tek liste çıkartıldı, Ali Kahramanlı, tekrar başkanlığa getirildi.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda Adem Serin’in Divan Başkanlığı’nı yaptığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlginin son derece az olduğu genel kurulda gündem gereği çalışma raporu ve denetim raporu okunarak oylandı.

Genel kurulda daha sonra Ali Kahramanlı’nın tek listesi açık oyla oylandı. Ali Kahramanlı Başkanlığı’ndaki yönetim kurulu ise şöyle oluştu:

“Ayhan Erdem, Ahmet Sertaş, Hikmet Kaya, Senan İdin, Sedat Aydöner, Şerefettin Kadoğlu, Metin Yıldıran, İlkay Mahanoğlu, Mustafa Yüksel, Mehmet Özgür Sanal, Murat Harman, Adem Serin, Beşir Acar ve Alper Nusret Canözkan”

TESİS KONUSUNDA SOMUT ADIM

Mersin İdmanyurdu’na yıllardan bu yana kazandırılması planlanan, tesis konusunda somut bir adım atıldığını belirten Başkan Kahramanlı, 65 bin metrekare alan üzerine kurulacak tesis inşaatına en kısa sürede başlanıp, tamamlanacağını müjdeledi.

Kahramanlı, lige çıktıklarında ilk düşecek takımın Mersin İdmanyurdu denildiğini, bugün ise 18 takım içerisinde başarılı olarak kabul edilecek 2 takım olduğunu, bu takımlardan birisinin İstanbul Başakşehir, diğerinin de Mersin İdmanyurdu olduğunu dile getirdi. Gece gündüz çalışarak sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirdiklerini savunan Kahramanlı, şöyle devam etti:

“Tesis konusunda da çok çalıştık. Tesis yapacağız, dediğimizde birileri sürekli taş koydu. Sürekli engel oldular. Şimdi Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız tesisle ilgili bize öncü oldular. Önümüzdeki sezon ilk işimiz Yenişehir İlçesi Kocavilayet Mahallesi içerisindeki arazide yeni tesisimizin temelini atmaktır. Tesis için yaklaşık 10 milyon TL bütçe ayrıldı. Buna kimse inanmamıştı ama biz bu tesise kavuşacağız. Son zamanlarda kulübün futbolculara paralarını ödemediği şeklinde bir algı yaratılıyor. Futbolcuların maaşları tamamen ödendi. Süper Lig’de düzenli ödeme yapan tek kulüp varsa o da Mersin İdmanyurdu’dur. Biz hiçbir şeyden kaçmadık. Gece gündüz Mersin ve Mersin İdmanyurdu için çalıştık. Bundan sonra da aynı özveriyle çalışacağız.”

Mersin İdmanyurdu’nun kentte birleştirici bir etkisi olduğuna da işaret eden Başkan Kahramanlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kulübe gücümüzün yettiği kadar destek vereceğiz. Daha işin başındayız. Elimizi taşın altına koyarsak çok şeyi yapabiliriz. Mersin İdmanyurdu’na herkes imkanı doğrultusunda destek verirse, takımımız bugünkünden çok daha iyi yerlerde olabilir. Sporda iyi gün dostu çok olur. Zor günlerde kimse elini taşın altına sokmaz. Mersin İdmanyurdu markalaşarak bu kentin lokomotifi olmalıdır. Kentte yaşayan herkesin bu takıma destek vermesi lazım. 90 yıllık kulübün bir dikili ağacı bile yok. 30 Mart öncesinde tesis yapacağımız konusunda kulübe açık çek vermiştik. Bu takıma tesis kazandırmak bizim boynumuzun borcudur. Elimizden gelen ne varsa yapacağız.”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, takıma yeteri kadar destek verilmemesinin son derece üzücü olduğunu ifade ederek, bunun en açık göstergesinin genel kurula katılımın az olması olduğunu söyledi.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak ise genel kurula ilgi gösterilmemesinin üzücü olduğunu, bu kentte yaşayan herkesin takıma destek olmasının önemine işaret etti.

FENERBAHÇE MAÇINDA HEDEF GALİBİYET

Öte yandan teknik direktör Rıza Çalımbay, pazar günü saat 20.00’de Mersin Stadyumu’nda ağırlayacakları Fenerbahçe’yi yeneceklerini iddia etti. Takımının form ve moral yönünden son derece iyi durumda olduğunu ifade eden Rıza Çalımbay, sakat Sinan Kaloğlu ve Sadıku haricinde eksiklerinin olmadığını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:16:20,