SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

THY Avrupa Ligi’nde finale çıkan Real Madrid’in başantrenörü Pablo Laso, Olympiakos ile yapacakları karşılaşmanın Avrupa için klasikleşen bir eşleşme olduğunu söyledi.

THY Avrupa Ligi’nde finale çıkan Real Madrid ve Olympiakos takımlarının başantrenörleri Pablo Laso ile Giannis Sfairopoulos, karşılaşma öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Real Madrid Başantrenörü Laso, üst üste 3. sezon Avrupa Ligi’nde final oynayacaklarını hatırlatarak, “Bu bizim takımımızın değerini gösteriyor. Çok gururluyuz. Büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu final, Avrupa’da bir klasik” değerlendirmesinde bulundu.

Olympiakos’un CSKA Moskova’yı yenerek finale çıkmasına önemli katkı sağlayan Vassilis Spanoulis’in çok büyük bir oyuncu olduğunu belirten Laso, “Ama tek oyuncuyu düşünmek doğru olmaz. Tüm takımı tahlil etmek, durdurmak lazım. Beni sadece Spanoulis değil tüm oyuncuları endişelendiriyor. Kazanmak istiyorsak maksimum performansımızı vermemiz gerek. Kaybetmeyi düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Laso, Real Madrid’in her zaman başarıyı hedefleyen bir kulüp olduğunu hatırlatarak, “20 yıl sonra İspanya Kral Kupası’nı kazandığımızda kulüp başkanının benle konuştuğunda ilk cümlesi ‘Ligi de kazanmamız gerekir’ olmuştu. Real Madrid her zaman kupa hedefleyen bir kulüp. Futbolda, bu sezon kupa kazanamamak basketbol takımını ve beni etkilemiyor. Hayatım sadece basketbol” diye konuştu.

Basın toplantısında konuşan Real Madrid’in Meksikalı oyuncusu Gustavo Ayon ise “İlk defa Dörtlü Final’de oynuyorum. Kupayı kazanmak için 40 dakika boyuna mükemmel bir maç oynamamız gerekiyor. Takım arkadaşlarım tamamen bu hedefe odaklanıyor. Konsantrasyonumuz en üst düzeyde” ifadelerini kullandı.