SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BEŞİKTAŞ'IN önceki gün Akhisar Belediyespor'la deplasmanda oynadığı ve 1-1 berabere kaldığı kritik maçta, performansıyla büyük hayâl kırıklığı yaşatan Gökhan Töre hasta hasta forma giydi. Mücadele öncesinde ateşi yükselen Gökhan kendisini iyi hissetmezken Töre'nin halini gören A takımdan sorumlu yönetici Mete Vardar ise genç oyuncuyu uyardı.

MAÇTAN önce son derece bitkin durumda olan Gökhan'a Vardar, “Eğer kendini kötü hissediyorsan bunu hocaya söyle. Bu maçta herkesin yüzde 100'üne ihtiyacımız var. Bizi 1 kişi eksik oynatma” dedi. 23 yaşındaki oyuncu ise “Olmaz, bu maç çok önemli, mutlaka oynamam lazım” yanıtını verdi.

GÖKHAN belki iyi niyetle fedakârlık yaptı ancak bu hareketi Akhisar maçında takıma yarardan çok zarar getirdi. Teknik direktör Slaven Biliç, ‘bir hareket yapar, maçı kazandırır' diyerek kötü performansına karşın 90 dakika Gökhan'a sabretti. Hatta öyle ki Hırvat hoca, Gökhan'ı çıkarmamak için devre arasında Serdar'ı oyundan alıp yerine Mustafa'yı sahaya sürerken Olcay'ı sağ beke çekti.

MECALİ YOKTU

75'TE Kerim'in oyuna girmek için kenara geldiğini görenler, tecrübeli çalıştırıcının Töre'yi çıkaracağını tahmin ediyordu. Ama Biliç, G.Antep maçında çok eleştiri almasına sebep olan hamleyi bir kez daha yaptı ve yine Tolgay Arslan'ı kulübeye çağırdı. 84'te ise Cenk Tosun girdi-Olcay çıktı ve Hırvat teknik adam, sahada kalması adına Gökhan'ı sağ beke kaydırdı.

FAKAT Biliç'in tüm bu ısrarına karşın hasta olduğu için koşmaya bile mecali olmayan Gökhan Töre, kendisinden beklenenleri yapamadı, zaman zaman takım arkadaşları, rakip oyuncular ve hakem Bülent Yıldırım'la tartıştı. Böylece Töre bir anlamda Mete Vardar'ın tahmin ettiği gibi siyah-beyazlıları 1 kişi eksik oynatmış oldu.

Vatan