SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Galatasaray’a karşı 1-0 kaybettikleri maçın hakemi Halis Özkahya’ya övgüde bulundu.

Müsabaka sonrası basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mesut Bakkal, ilk olarak hakem Halis Özkahya’nın performansına değinirken, “Öncelikle hakemi tebrik ediyorum. Bu atmosferde etki altında kalmadan maç yönetti. Benim maçla ilgili ilk söyleyeceğim bu” dedi.

Oldukça çekişmeli geçen maçın son dakikasında bir de gol kaçırdıklarını aktaran Bakkal, şunları söyledi:

“İki takımı da mücadele anlamında tebrik ediyorum. Özellikle kendi takımımı. Hafta başından beri çalıştığımız gibi ayağa pas ile cesaretli bir oyun ortaya koyduk. Umut Bulut’un pozisyonu dışında çok fazla pozisyon verdiğimizi de düşünmüyorum. Cesaretli oynamaya geldik ve bunu da başardık. Gol atabilirdik de ama yedik. Bir usta ayak çıktı ve maçı kaybettik. Güzel bir karşılaşma izlettirdiğimizi düşünüyorum.”

Umut Bulut’un yerde kaldığı ve sarı-kırmızılı ekibin penaltı itirazlarında bulunduğu pozisyonla ilgili yöneltilen bir soru üzerine Bakkal, “Pozisyonu görmedim. Böyle yorum yapmak sıkıntılı oluyor. Kendi takımım içinde olduğunda da konuşmuyorum. Sonra seyredince zor durumda kalıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Son dakikada gol kaçıran Stancu ve gol yiyen kalecileri Ferhat Kaplan’la ilgili sosyal medyada tepkiler olduğunun aktarılması üzerine ise Bakkal, “Ferhat, benim geldiğim günden bu yana en iyi oyununu sergiledi. Stancu ise yeni ağır bir sakatlıktan çıktı ve henüz 3. maçını oynadı. Ne anlamda eleştirildiklerini bilmiyorum. Artık biraz futbol konuşalım” şeklinde görüş belirtti.

Mesut Bakkal, ligdeki şampiyonluk yarışıyla ilgili olarak ise, “Şu anda şampiyonluğa en yakın takım Galatasaray. Bizim maç onlar için çok önemliydi” diyerek sözlerini tamamladı.