SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Söz sırası Emre Belözoğlu’nda

Beşiktaşlı taraftarlar ile arasında geçen tartışmayı anlatan Emre Belözoğlu, “Önce Trabzon’da öldürmeye çalıştılar, yetmedi” dedi.

Güncellenme: 08:13, 15/05/2015
Söz sırası Emre Belözoğlu’nda

Spor kamuoyu dün Emre Belözoğlu'na yapılan saldırıyı konuşuyor.

Bacanağı Mustafa Çetinkaya'nın mobilya mağazasının açılışına katılmak üzere Galatasaraylı eski futbolcu Orhan Ak ile birlikte Bursa'ya giden Belözoğlu, Eskihisar'dan Yalova feribotuna bindiği sırada bir grup Beşiktaşlı taraftarın saldırısına uğradı. Kendisine saldıranlardan şikayetçi olan Emre Belözoğlu bir süre jandarma karakolunda ifade verdi. Uzun süren ifadenin ardından Belözoğlu, Bursa'ya gitmekten vazgeçerek İstanbul'a döndü.

Saldırıyı ufak sıyrıklarla atlatan Belözoğlu yaşadıklarını Hürriyet'e anlattı. İşte Belözoğlu'nun ağzından feribottaki saldırı:

“Feribotta Beşiktaşlıların olduğunu bilmiyordum. Bindikten sonra sesler gelmeye başladı. Küfürler duydum. Önce 1 kişiydi. Sonra 6 kişi oldu bir anda. Arabanın Sun Roof'u açık olduğu için sesleri ve küfürleri çok net işittim. Arabadan indim ve ‘Sen benim anamı, eşimi tanıyor musun da küfrediyorsun' dedim. O anda bir arbede oldu. Kavga çıktı. Bizi önce Trabzon'da öldürmeye çalıştılar. Bu yetmedi. Şimdi de linç etmeye kalkıştılar.”

“BEŞİKTAŞLI YÖNETİCİLER ARADI”

“Tüm bu olanların üzerine hala bir yönetici çıkıyor ve açıklama yapıyor. O kişiye rağmen birçok Beşiktaşlı yönetici beni aradı. ‘Geçmiş olsun' dediler. Bu çok önemliydi.

Fenerbahçe ne kadar büyük bir kulüpmüş. Bu camia ne kadar güçlüymüş. Bu yaşadıklarımdan sonra çok daha iyi anlıyorum. Bu kulübe birçok şey yapıyorlar ama ne olursa olsun asla yıkamıyorlar.

Bize daha önce silahla saldıranların yanına bu yaptıkları kar kaldı. Ama Fenerbahçe sonsuza kadar ayakta kalacak. Tüm yaşananlara rağmen gördüğünüz gibi dimdik ayaktayız…”