SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Fernando Muslera’nın sarı kart cezası nedeniyle, Gençlerbirliği maçında kaleyi koruması beklenen Sinan Bolat için, tecrübeli file bekçisinin temsilcisi Saffet Balkan önemli açıklamalar yaptı.

Radyospor’da konuşan Balkan, “Sinan profesyonel bir futbolcudur, elinden geleni yapacaktır. Hamza hoca ve Taffarel hangisi formdaysa onu görevlendirecektir. Eray ya da Sinan hangisi formda ise ona göreve verecektir. Burada önemli olan Galatasaray’ın son üç maçında şampiyonluğa ulaşması. Sinan da Eray da oynasa faydalı olacaklardır” şeklinde konuştu.

TECRÜBESİ EN ÖNEMLİ AVANTAJI Balkan, “Çok iyi performans gösteren Muslera’nın ardından kaleyi devralacak olmasından dolayı baskı hissediyor mu?” şeklindeki soruya “Sanmıyorum, Sinan Şampiyonlar Ligi maçları, Avrupa Ligi maçları oynamış bir kaleci. Avrupa’da pek çok maça çıktı. 100’den fazla maç oynamış. Tecrübeli bir futbolcu. Ama tabii ki Muslera dünyanın en iyi 4-5 kalecisinden bir tanesi; belki de kariyerinin en iyi sezonlarından bir tanesini çıkarıyor. Bence bu durum Sinan ve Eray’a motivasyon oluyor. Daha çok çalışma şevki veriyor. Bence Galatasaray’ın en büyük avantajı burada. Güvenebileceği kalecileri var. Gençlerbirliği maçında Muslera’yı aratmayacaklarını inanıyorum” dedi.

GALATASARAY’DA MUTLU Sina Bolat’ın takımdaki geleceğiyle ilgili bu aşamada konuşmanın doğru olmadığını dile getiren Balkan, “Şu anda ne Galatasaray ne de bir başka kulüple görüşmemiz yok. Galatasaray şampiyonluğa oynayan bir takım. Şu anda futbolcuyla da bu konuları görüşmüyorum. 3 hafta sonra bunları konuşuruz. Sinan sadece oynayacağı futbola bakıyor. Ama Galatasaray’da olmaktan çok memnun. Taffarel ve Muslera ile çalışmaktan çok mutlu” ifadelerini kullandı.