SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Giresunlu futbolculardan görülmemiş destek

PTT 1'inci Ligi takımı Giresunspor'un futbolcuları ve teknik kadrosu, Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ'ın göreve devam etmesi için hem kampanya başlattı, hem de alacaklarından 10'ar bin lirayı yeşil beyazlı kulübe bağışladı.

Güncellenme: 14:00, 15/05/2015
Giresunlu futbolculardan görülmemiş destek

Giresunspor’da yönetiminin sezon sonunda destek bulamadığı takdirde görevi bırakacağını açıklamasının ardından kulüpte ilginç bir gelişme yaşandı. Oyuncular ve teknik kadro, kulüp başkanı Mustafa Bozbağ’ın görevi bırakmaması için kampanya başlatmayı kararlaştırdı. Yeşil beyazlı oyuncularla birlikte açıklama yapan teknik direktör Erkan Sözeri, şunları söyledi:

“GİRESUNSPOR’UN BAŞINDA KALMALI”

“Biz burada çalıştığımız için mutluyuz. Yeni dönemde belki oluruz belki de olmayız ama Başkan Mustafa Bozbağ, Giresunspor’un başında olmaya devam etmeli. Son zamanlarda kamuoyunda başkanımızın devam edip etmeyeceği konusunda söylentiler var. Başkanımız destek bulamadığı taktirde bırakacağını söyledi. Bugüne kadar maddi ve manevi anlamda teknik kadro ve oyuncu grubunun yanında oldu. Çok düzgün, doğru planlama yaparak Giresunspor’un geleceğini inşa eden bir yönetim kurulu var.”

“BIRAKMA BAŞKANIM”

Erkan Sözeri, Giresunspor’un geleceği için başkan ve yönetim kurulunun devam etmesi gerektiğini belirtirken de şöyle konuştu: “Oyuncularımızla konuştuk ve alacaklarımızdan 10’ar bin lira feragat ederek Giresunspor’a katkıda bulunalım istedik. İnşallah bu katkı mülki amirlerimize kadar yükselir ve başkanımız ile yönetim kurulumuz devam eder. Yönetim kurulumuzun yeni sezon için hedeflediği bütçede bizim de küçük bir katkımız olsun istedik. İstikrarda her zaman fayda vardır. Bu talep oyunculardan geldi ve biz de olumlu karşıladık. Böyle karakterli bir oyuncu grubunun böyle düşünmesi takdire şayandır.”

BAŞKAN BOZDAĞ: “GÖRÜLMÜŞ BİR ŞEY DEĞİL”

Teknik kadro ve oyuncularının kararına çok mutlu olduğunu belirten Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ ise şunları söyledi: “Böyle bir jestle karşılaşmak bir başkan için gurur verici. Hepsine teşekkür ediyorum. Giresun, ne kadar düzgün oyuncular ve teknik kadroyla çalıştığımızı gördü. Giresunspor oyuncularına da teknik kadrosuna da kalan borcunu ödeyecek. Onlar göreve devam etmemiz için jest yaptılar. Bu liglerde çok fazla görülmüş bir şey değil. Şahsım ve yönetimim adına mutluyum. Giresunspor’u çok iyi temsil etiler. Lig bitti yine gösterdiler bunu. Devam etsem de etmesem de bu durumun bozulmaması için elimden geleni yapacağım.”