SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Serena Williams Roma’ya gitmiyor!

Erkekler dünya 3 numarası Andy Murray'nin ardından kadınlar dünya sıralamasının bir numarası Serena Williams da İtalya Açık Tenis Turnuvası'ndan çekildi.

Güncellenme: 19:50, 14/05/2015
Serena Williams Roma’ya gitmiyor!

Kadınlar dünya sıralamasının bir numarası ABD’li Serena Williams, dirseğindeki sakatlık sebebiyle İtalya Açık Tenis Turnuvası’na devam edemeyeceğini söyledi.

İtalya’nın başkenti Roma’daki Foro Italico toprak kortlarında bu yıl 72’ncisi düzenlenen ve erkeklerde toplam 3 milyon 830 bin 295 avro, kadınlarda ise toplam 2 milyon 183 bin 600 dolar para ödülünün dağıtıldığı turnuvanın 6. gününde, tek kadınlarda son 2 yılın şampiyonu Serena Williams, turnuvadan çekildiğini duyurdu.

Williams, yaptığı açıklamada, geçen hafta oynanan Madrid Açık Turnuvası’nda dirseğinde baş gösteren sıkıntının devam ettiğini belirterek, “Geçen haftadan beri istediğim gibi servis atamıyorum. Geçmişdeki hatalarınıza bakarak nerede durmanız gerektiğini anlayabiliyorsunuz. Bu kararı almak benim için kolay olmadı ancak sezonun geri kalanını da düşünmeliyim. Kararı antrenörümle birlikte aldık” ifadelerini kullandı.

Büyük Britanyalı raket Andy Murray de sezonun 4 büyük turnuvasından ikincisi Fransa Açık (Roland Garros) öncesi toprak korttaki son turnuva olan İtalya Açık’ı, yorgunluğunu gerekçe gösterek bırakmak zorunda kalmıştı.

Yayınlanma Tarihi:19:43,