SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonluk mucizeye kaldı!

14 Mayıs 2015

Yazık çok yazık. Verilen emeklere, akıtılan paralara yazık. Bitime 3 hafta var ama dün itibarıyla Fenerbahçe şampiyonluğu mucizeye bıraktı. Rakip Erciyesspor'du. Yani Süper Lig'de artık son maçlarını oynayan, PTT 1. Lig'e hazırlanan Erciyesspor.

Fenerbahçe’nin farklı kazanarak hem moral bulacağını hem korku salacağını düşünüyorduk. Boşunaymış. Şampiyonluğa oynayan bir takım böyle mi mücadele eder? Koca 45 dakikada tek bir atak yok. Kaçanlar gol olsa Erciyes soyunma odasına 3-4 gol atarak girecek. İnsanın inanası gelmiyor. Yahu, şunun şurasında bitime 3-4 maç kalmış. Sık dişini, adam gibi oyna. Koca sezonun emeği bu maçlardan alacağın sonuçlara bağlı.

Kimse strese falan sığınmasın. Ligin en tecrübeli takımısın. Takımın yaş ortalaması 30 civarında. Kadronda Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan bile var. Ligde şampiyonluk yaşamayan oyuncun yok. Bu haftaları en iyi senin oynaman lazım ama biriniz de mi sorumluluk almazsanız be kardeşim?

RUH KALMAMIŞ

Futbolcularda ruh kalmamış. Galibiyete, şampiyonluğa inanç bitmiş. Son 15 dakikada kurulan baskı dışında Fenerbahçe sahada yok. Sokaktan 11 adam toplasanız dünkü Fenerbahçeli oyunculardan çok daha iyi mücadele eder. En azından bu kadar ruhsuz oynamazlar.

35 yaşındaki Emre oynamayınca takımı kimse ateşleyemiyor. Kimse taşın altına elini koymuyor. Ne hikmetse sezon devam ederken düğün yapan Selçuk Şahin, dün ilk 11'de sahaya çıkıyor. Balayından sahaya… Ya Kuyt'a ne demeli. Feyenoord'la anlaştı, sonrasında kendini bıraktı. Eskiden iyi oynamasa bile mücadele ederdi ama dün onu bile yapmadı. Sonuç mu? Koca 45 dakikada bir hiç.

Fenerbahçe ligin en iyi kadrosuna sahip. Bunu kimseyle tartışmam bile. Ama kusura bakma İsmail Hocam. Fenerbahçe teknik direktörlüğü sana 2 beden büyük. Hiçbir krizi yönetemedin. Takım üzerinde ağırlığın yok. Kadro tercihlerinde sık sık hata yaptın. Dünkü puan kayıplarının en büyük sorumlusu sensin. İyi niyet de bir yere kadar. Ortada heba olan bir sezon var.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek