SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Orhan Ak mermiyi silahın ağzına verdi”

Emre Belözoğlu'na yapılan saldırı ülkenin gündemine bomba gibi düştü... Olayın içinde olan Beşiktaş taraftarı Nazmi F. Haber1903'e konuştu...

Güncellenme: 17:26, 14/05/2015
“Orhan Ak mermiyi silahın ağzına verdi”

İşte açıklamaları;

“Vapura en son araç olarak biz bindik. Herhalde bir arkadaş Emre’nin vapurda olduğunu söyledi. Bizde taraftarız. Emre’ye karşı Beşiktaş taraftarının antipatisi var. Çok fazla sevilmiyor. Bizde bir tezahürat yaptık ve o sırada Emre arabadan inerek, ağır konuşmaya başladı. Emre aşağıya indikten sonra bizler 4 kişi Emre’yi sakinleştirmeye çalışıyoruz. Sadece 1 arkadaşımız ile tartışıyor. Emre bizden aldığı güç ile sataşmalara devam etti. Ağza alınmayacak küfürler etti ve aynı şekilde cevap aldı. O sırada Orhan Ak arabadan silahını aldı. Gözlerimle gördüm. Orhan Ak mermiyi bile silahın ağzına verdi ve biz silahı elinden aldık. Silahı gördükten sonra hepimiz çileden çıktık. Silah çekmek nedir? Sonuç itibari ile sizler futbolcusunuz. Bizde de ruhsatlı silah olabilirdi? Silah’ı bize çektikten sonra olaylar çığrından çıktı. Ondan sonra onlar da bize vurdu, biz de onlara vurduk.”

AĞZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER…

“Olaylar yatıştıktan sonra Jandarma geldi. Onlar ‘cenazeye gitmemiz gerekiyor, cenaze dönüşünde uğrarız’ dediler. Biz Orhan Ak’ın silahını aldıktan sonra jandarmaya verdik. Jandarma silahın seri numarasını aldı. Herşey kayıtlı. Bizim yalan konuştuğumuz bir şey yok. Tabii ruhsatlı olduğu için geri iade edildi. Komutanımız da; ‘Silah her ne kadar ruhsatlı olursa olsun, silah çekmeye hakkı yok’ dedi. Zaten silah çekilince olaylar büyüdü. Yoksa sözlü sataşmalar ile olay bitecekti. Ağza alınmayacak küfürler oldu. Emre Belözoğlu’nu herkes biliyor. Basında yazıldığı gibi göz altına alınma durumumuz söz konusu değil. Komutanımız sağolsun yardımcı oldu. Bizlerde Manisa’ya deplasmana gidiyoruz. Birinin göz altına alınması gerekiyorsa onlar göz altına alınmalı. Arabımızın farına silahla vurdular. Bu görüntüler mevcut.”


Fenerbahçeli yıldıza saldırı! paylaşan: Sozcu

Yayınlanma Tarihi:16:15,