SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri Erciyes maçının ilk yarısındaki oyundan memnun kalmayan Aziz Yıldırım, koridorlara indi, hakem Mete Kalkavan'a sert eleştirilerde bulundu. Daha sonra soyunma odasının yolunu tutan sarı-lacivertli kulübün patronu, futbola tepki gösterdi.

Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım devre arasında yine aşağı indi, önce hakemi, ardından da futbolculara tepki gösterdi. Yıldırım bu hareketiyle en az bir yıl hak mahrumiyeti cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Kayseri Erciyesspor ile oynanan maçın ilk 45 dakikası 1-1 sonuçlanınca, buna sinirlenen Yıldırım'ın bu kızgınlığından ilk nasibini alan hakem Mete Kalkavan oldu. Yapılan sertlikler karşısında fazla tepki vermeyen, bundan dolayı sarı-lacivertlilerin tepkisini alan hakem Mete Kalkavan'ı paylayan Yıldırım'ın, “Doğru maç yönetin. Faullere dikkat edin” dediği öğrenildi.

Bununla yetinmeyen Fenerbahçe Başkanı, soluğu takımının soyunma odasında aldı. Aziz Yıldırım'ın, kötü futbola çok sert tepki gösterdiği ifade edildi. Son derece sinirli olduğu görülen Yıldırım'ın, Sivasspor maçının devre arasında olduğu gibi takımı ayağa kaldırmak için herkesi uyardığı ileri sürüldü.

Ancak Aziz Yıldırım'ın, hakemlere yaptığı bu çıkıştan dolayı başı derde gireceği ifade edildi. Disiplin Talimatı'nda yapılan değişiklikten dolayı Fenerbahçe Başkanı'nın en az bir yıl hak mahrumiyeti ile karşı karşıya olduğu vurgulandı. Hakem ve temsilcilerin yaşanan olayları raporlarına yansıtacağı ifade edildi.

TALİMAT NE DİYOR?

MADDE 39 HAKEM SOYUNMA ODASININ VE KORİDORLARININ GÜVENLİĞİ

(2) Kulüp yöneticileri hakem soyunma odası veya koridorlarında sportmenliğe aykırı harekette, kişilik haklarına saldırıda, hakarette ve tehditte bulunmaları ile tükürmeleri halinde en az 1 yıl hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır.

(3) 2. fıkra hükmünü ihlal eden kişilere ayrıca Süper Lig kulübü yöneticileri için 100.000.- TL'den 300.000.-TL'ye kadar para cezası verilir.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:06:59,