SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Öztürk, kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, yeni sezonda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirterek, bu bağlamda lig bitmeden gelecek sezonun kadrosunu oluşturmaya başladıklarını söyledi.

Hem mevcut kadroyu korumak hem de yapacakları takviyelerle güçlü bir kadro oluşturmak istediklerini ifade eden Öztürk, daha önce sezon sonuna kadar anlaştıkları teknik direktör Bektaş ile futbolcular Serdar Özbayraktar, Onur Güney, Murat Sözgelmez, Murat Kayalı, David Deniz Kılınç, Hakan Bilgiç ve Mücahit Atalay’ın sözleşmelerini 1 yıl uzattıklarını belirtti.

Bazı futbolcuların sözleşmelerini uzatmak için görüşmelere devam ettiklerini ifade eden Öztürk, “Takımımızın yüzde 85’ini korumuş durumdayız. Şimdiden şehrimize hayırlı uğurlu olsun diyorum. Elimizi çabuk tuttuk ve sezon bitmeden anlaşmaya vardık. İnşallah, gerekli yerlere gerekli takviyeleri yaparak lige hızlı bir tempoyla başlayacağız. Hedefimiz Süper Lig. 2 yıllık planlamayla bu işi başaracağımıza inanıyorum. Camiamız ve taraftarımız, oyuncularımıza ve bizlere sahip çıksın” diye konuştu.

TEKNİK DİREKTÖR BEKTAŞ

Elazığspor Teknik Direktörü Bektaş ise yeni sezonda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ve bunu başaracak kadroyu oluşturmak için çabalayacaklarını kaydetti.

Elazığspor ile ilk anlaştığında “Hedefi olan bir takıma geldim” dediğini hatırlatan Bektaş, şunları söyledi:

“Futbolcu kardeşlerimle devam etme kararı aldık. Bunun dışında kiralık futbolcularımız  var. Onların da devam etmeleri için kulüpleri ile görüşeceğiz. Tabii ki takımdan gidecek olan futbolcu kardeşlerimizde var, aksine bazı mevkilere gelecek olan futbolcularımız olacak. Şehirde birlik beraberlik olursa bu takım bir yerlere gelir. En sağlıklı şekilde, şampiyonluğa ulaşacak kadroyu kurmaya çalışıyoruz. İnşallah bunu başarıp kampımıza başlar ve hedefimize ulaşırız.”