SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, kırmızı-siyahlı ekipte göreve başlarken kimsenin kendilerine “al bu takımı 7. yap” demediğini, “Kümede kalalım yeter” denildiğini söyledi.

Bakkal, Spor Toto Süper Lig’de karşılaşacakları Galatasaray maçı öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelinen noktada sürece değil sonuca bakılmaya başlandığını belirterek, “Bu Türkiyemizin gerçeği, bunu göz ardı edemeyiz. Mümkün olduğunca etkilenmemeye çalışıyoruz. Her gün her hafta maç kazansanız ama bir maçı kaybetseniz, memnun edemiyorsunuz” dedi.

Başkent temsilcisinde göreve geldiklerinde kırmızı-siyahlı ekibin 22 puanı bulunduğunu, sakat futbolcu sayısının da çok olduğunu dile getiren Bakkal, “Bu süreçte 18 puan daha aldık ve 40 puan yaptık. Geldiğimizde önemli olan Gençlerbirliği’nin tekrar Spor Toto Süper Lig patentini almasıydı. Öncelikle bunu başardığımız için inanılmaz mutluyum. Hafızam yanıltmıyorsa çok uzun zamandır Gençlerbirliği, ligi bu kadar erken bitirmemişti. Sezon sonuna 6-7 hafta kala ligi bitirdik” diye konuştu.

Futbolcularına sürece katkıları nedeniyle ayrı ayrı teşekkür eden Bakkal, “Bu takımı aldığımız zaman durum karamsardı, talihsiz maçlar da oynadık. Toparlamaya çalışıyorsunuz ama kadronuz da kısıtlı, rotasyon yapamıyorsunuz. 10-11 haftada bu takımın 3 maçı kaybetmesinin normal olduğunu düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“Kümede kal yeter”

“Kimse bana ‘al bu takımı 7. yap’ demedi, ‘kümede kalalım bu sene için yeter’ dediler” diyen Mesut Bakkal, “Türk kamuoyunda insanları mutlu etmenin zor olduğunun bilincindeyim, yıllardır da böyle çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Kendisi için önemli olanın Gençlerbirliği takımını aldığı noktadan nereye taşıdığı olduğuna dikkati çeken Bakkal, şöyle devam etti:

“Pozitif futbol oynamaya başladık. Gol atamayan takım, çok gol atar duruma geldi ve üstelik 18 puan topladık. Önümüzde de 3 maç daha var. Bu hafta Galatasaray maçına gidiyoruz. Çok iyi şeyler yaptığımıza inanıyorum. Güzel bir futbolcu grubuyla çalışıyorum. Ben onlara verdim, onlar da bana performans verdi. Torku Konyaspor maçı gibi ufak tefek aksaklıklar elbette olacak. İyi götürdüğümüz maçı 80. dakikada kaybettik. Atanın kazanacağı bir maçtı. Daha iyi oynayabilirdik ama futbolda bazı zamanlar böyle oluyor.”

Ligde cumartesi günü Galatasaray ile karşılaşacaklarını hatırlatan Bakkal, “Daha önce Fenerbahçe’yi yendik. Eksikliklerimize rağmen çok önemli galibiyetler aldık. Aslında bunları söylemeye gerek yok. Mantıklı düşünen insanların bakıp, çeteleyi görmesi gerekiyor. Kulübün yapısı da önemliydi, bize destek verdi. Biz de sıkışık süreçten çıktık” şeklinde konuştu.

“Oyuncularım, Galatasaray maçını bekliyor”

Mesut Bakkal, Türk Telekom Arena’da cumartesi günü Galatasaray’a karşı “gündemi belirleme” maçına çıkacaklarını söyledi.

Kazanmak için oynayan bir teknik direktör olduğunu ve “şahsiyetsiz ya da karaktersiz” oynamayı kesinlikle hazmedemediğini vurgulayan Bakkal, “Yenilebilirsiniz, gol de yiyebilirsiniz ama kişilikli duruşunuzun devam etmesi gerekir” dedi.

Sıralamadaki konumları açısından “rahat” olduklarını ve Doğa Kaya’nın dışında sakat futbolcuları bulunmadığını kaydeden Mesut Bakkal, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu artılarımızla İstanbul’a gideceğiz. Galatasaray diğer takımların puan kaybetmesi nedeniyle biraz daha hırslı ve tüm camiasıyla karşımıza çıkacak ama futbolda her şey olur ben bunu çok yaşadım. Oyuncularıma da söyledim. Gündem belirleme maçları bu karşılaşmalar, bir daha yakalanmaz. İyi oynayacağız. Oyuncularımın hepsi de hazır ve bu maçı bekliyor. Kimin şampiyon olacağı bizi ilgilendirmiyor. Sonra gelip burada Beşiktaş ile oynayacağız. Hem benim hem de oyuncularım açısından bulunmaz maçlar. İnşallah istediklerimizi sahaya yansıtıp gündem oluştururuz. Gençlerbirliği takım ve kulüp olarak bunu hak ediyor, umarım hak ettiklerimizi yaşarız.”