SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nadal, Marsel’e sadece iki oyun verdi!

Türk tenisçi Marsel İlhan, İtalya Açık Tenis Turnuvası'nın 2. turunda karşılaştığı dünya 7 numarası Nadal'a yenilerek turnuvadan elendi.

Güncellenme: 18:11, 13/05/2015
Nadal, Marsel’e sadece iki oyun verdi!

İtalya Açık Tenis Turnuvası’ndaki tek erkekler 2. tur mücadelesinde dünya 7 numarası İspanyol Rafael Nadal’a 2-0 yenilen milli tenisçi Marsel İlhan, turnuvaya veda etti.

İtalya’nın başkenti Roma’daki Foro Italico kortlarında bu yıl 72’ncisi düzenlenen ve erkeklerde toplam 3 milyon 830 bin 295 avro ödüllü toprak kort turnuvasında Marsel İlhan, burada 7 şampiyonluğu bulunan Rafael Nadal ile 3. tura çıkma mücadelesi verdi.

10 bin seyirci kapasiteli merkez kortta oynanan müsabakanın ilk setine etkili başlayan İlhan, servis oyununu aldı. İkinci oyunda Nadal’ın servisini kırmaya çok yaklaşan 27 yaşındaki Türk raket, bunu yapamayınca oyunda denge kuruldu. İlk setin 3. oyununda hakemle topun çizgi dışına düşmediği konusunda tartışma yaşayan İlhan, servisini kırdırdı (2-1).

Sonraki 3 oyunu da kaybeden İlhan, servis kullandığı 7. oyunda 4 kez set puanı çevirdi ve servisine tutunarak oyunda durumu 5-2’ye getirdi. Bu oyunda durum 30-40’ken İlhan’ın, Nadal’ın kısa vuruşuna (dropshot) aynı şekilde karşılık vererek puanı alması, İspanyol tenisçinin de alkışını aldı.

8. oyunu kazanan Nadal, ilk sette rakibine 6-2 üstünlük kurdu ve maçta 1-0 öne geçti.

Marsel İlhan, servis kullanarak başladığı 2. sette basit hatalarının artması ve Nadal’ın baskısını arttırmasıyla varlık gösteremedi. Seti 6-0, 1 saat 15 dakika süren maçı da 2-0 kaybeden İlhan, Roma’ya 2. turda veda etti.

Marsel İlhan, maçta Nadal’a “ace” sayılarında 4-2 üstünlük kurdu.