SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzonspor karşılaşmasının ardından, güzel futbol oynayarak kazanmak için maça çıktıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

Başlangıç olarak pozisyonumuzda vardı. Arkasından dengeli bir oyun oldu ilk yarıda , pozisyonları az olan kısır döngü içinde olan bir maçtı. İkinci yarı yediğimiz gol rakibi biraz daha moralli yaptı. Biz de pozisyonlar bulduk ama golü bulamadık. Tamamına baktığımız zaman biz kendi oyunumuzun altında oynadık. Hazırlık maçı gibi bir maç oldu. Daha tempolu daha arzulu oynamamız gerekiyordu. Rakip kazandı onları tebrik ediyorum. Oyun kalitesi bizim için düşük bir maç oldu.”

Puan kaybının kendileri için kötü olduğunu ifade eden Güneş, “Her şeye rağmen alabilirdik. Pozisyonları değerlendiremeyince rakip 3 puanı aldı. Biz de artık ligde puan sıralamasına baktığımız zaman avantajlarımızı rakiplerimize vermiş olduk. Dolaysıyla cezamızı kaldırma bakımından biraz sıkıntımız var. Puan olarak gerideyiz. Biz 4. veya 5. olsak ceza durumuna göre Başakşehir ve Trabzonspor’un gitme durumu vardı. Biz cezayı kaldırmak için ilk 4 veya 5’te olmak istiyorduk. Gelişmelere bakacağız ceza kaldırılır, kaldırılmaz bilmiyorum. Kalan 3 maçta rakiplerin puan kaybıyla bir tekrar şansımızı kovalayacağız” diye konuştu.

Güneş, Trabzonspor taraftarının kendisine gösterdiği ilginin sorulması üzerine, “Seyircinin tepkisi ve sevgisi zaman zaman oldu bugün de sevgisi vardı. Kendi şehrim olduğu için böyle bir şeyi doğal karşılıyorum. Hem kendi takımlarına destek oldular hem de bize oldular. Teşekkür ediyorum” dedi.

Tecrübeli teknik adam, “Hakemin yönetimini nasıl buldunuz?” şeklindeki bir soruya, “Oynadığımız oyun kendi oyunumuzun altında olduğu zaman hakemlere eleştiri yapmam. Bugün de kendi oyunumuzda eksikliklerimiz vardı. Performansı iyi oyuncular bugün eksik oynadığı zaman hakeme hiç bir şey bağlamak istemem. Hakemin verdiği kararları medya tartışacak o yüzden o tarafa kaymak istemiyorum. Sadece kendi oyunumuzu biraz daha üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor. Zaten bu yıl bizim için bir test yılı oldu. Kendi oyunumuzun altında puan aldık. Bu bizim için eksi taraf. Ona bakmak lazım, hakeme değil de biz ona bakalım yine” şeklinde cevap verdi.