SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Mersin İdman Yurdu’nu 1-0 yendiği karşılaşmada yaptığı kurtarışlarla takımının aldığı galibiyette kritik bir rol üstlenen Fernando Muslera, eski antrenörü Hasan Şaş’tan büyük övgü aldı.

NTV Spor ekranlarında yayınlanan 90+ adlı programda konuşan Hasan Şaş, Muslera’nın başarısından bahsederken, şampiyon olunması halinde Galatasaraylı futbolcuların primlerinin yarısını Muslera’ya vermesi gerektiğini söyledi.

“Galatasaray şampiyon olursa bir numaraya hangi futbolcu yazılır?” sorusunu cevaplayan Hasan, “Muslera yazılır. Diğer oyuncuların primlerinin yarısını da alması lazım. Futbolcular, Muslera’ya vermeli… (Gülerek) Bugün mükemmeldi. Kalede Muslera’nın oluşu çok etkili. Dipten yemiyor; Vederson da gitmiş 30 metreden şut deniyor.” dedi.

Sarı-kırmızılıların efsane kalecisi Faryd Mondragon ile Muslera’yı kıyaslarken, “Muslera bu sezon net 6-7 maça etki etmiştir. Mondragon’un birkaç maçı var ama Muslera gibi değil. Birkaç maçını hatırlıyorum onun… Muslera gerçekten çok ilginç.” sözlerini kullandı.