SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadıköy’de 1-1 berabere biten SAİ Kayseri Erciyesspor maçında asist yapan Brezilyalı Diego Ribas şampiyonluk yolunda sonuna kadar mücadele edeceklerini belirtti.

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Diego Ribas, “Bizim suçumuz tamamen. Takım halinde bizim sorumluluğumuzdu. Galibiyetle ayrılmamız gerekiyordu. İkinci golü atmayı başaramadık. Takım halinde çok üzgünüz” dedi.

Karşılaşmanın 90. dakikasında ceza sahası içerisinde yerde kaldığı pozisyonu anlatan Ribas, “Ceza sahası içindeydi. Topa savunma oyuncusundan daha önce ulaştım. Top bendeydi. Bacağıma temasını hissettim. Temastan sonra koşmam engellendi. Faul durumu söz konusu oldu ve bu faulün karşılığı penaltıydı” ifadelerine değindi.

Maçı hızlı bir şekilde sonuca ulaştırma isteğinin bazen aleyhlerine sonuçlar doğurabildiğini söyleyen Ribas, “Bizim maçı kazanma isteğimiz, hızlı bir şekilde sonuca ulaşıp hızlı bir şekilde skoru lehimize döndürme isteğimiz bazen aleyhimize sonuçlar doğurabiliyor. Bu akşamda aynısı oldu. Hızlı bir şekilde sonuca, galibiyete ulaşmak istiyoruz. Saha içerisinde hızlı bir şekilde sonuca ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Şampiyonluk için hala matematiksel olarak bir şeyin bitmediğini söyleyen Ribas, “Sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.