SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Weindenfeller sürprizi

Beşiktaş'ta kangren haline gelen kaleci problemi bu sezon kökten çözülecek. Siyah beyazlılar Weindenfeller için Dortmund'la masaya oturdu ve pazarlıklarda son aşamaya gelindi.

Güncellenme: 09:43, 13/05/2015
Beşiktaş’ta Weindenfeller sürprizi

Ersoy ÖZDEM / AMK SPOR

Kartal’da Oscar Cordoba gittikten sonra bir türlü çözülemeyen kaleci sorunu bu sezon noktalanacak. Tıpkı Fenerbahçe ve Galatasaray gibi tartışılmayacak bir isme formayı teslim etmeyi planlayan yönetim, tecrübeli bir kaleci ile kadrosunu güçlendirecek. Teknik heyetin yaptığı çalışmalar ve izleme komitesinin de onay vermesiyle birlikte yönetim harekete geçti. Siyah beyazlılar, Borussia Dortmund forması giyen 34 yaşındaki Roman Weidenfeller’e resmi teklif götürdü.

FİKRET ORMAN ÇOK İSTİYOR

Alman kulübü, tecrübeli file bekçisi için 3 milyon Euro bonservis bedeli talep etti. Beşiktaşlı idareciler ise 2 milyon Euro teklif etti. Sözleşmesi gelecek sezon sona erecek olan Alman eldivenin de kariyerinde yeni bir sayfa açmak istemesi siyah beyazlıların elini güçlendiriyor.

Şampiyonlar Ligi’ndeki tecrübesinden dolayı Başkan Fikret Orman’ın çok istediği Weidenfeller için yöneticilerin önümüzdeki günlerde Almanya’ya bir çıkarma yapacağı konuşuluyor.

Yayınlanma Tarihi:09:34,