SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ile Akhisar 6. kez

Beşiktaş ile Akhisar Belediyespor 6. maça çıkıyor. İki takım arasında geride kalan maçlardan 3'ünü siyah-beyazlılar, birini Ege temsilcisi kazandı.

Güncellenme: 10:56, 13/05/2015
Beşiktaş ile Akhisar 6. kez

Beşiktaş ile Akhisar Belediyespor, Süper Lig’de yarın 6. kez karşı karşıya gelecek.

İki takım arasında geride kalan 5 maçtan 3’ünü siyah-beyazlılar, birini Ege temsilcisi kazandı, biri de berabere bitti. Beşiktaş’ın 13 golüne, Akhisar Belediyespor 9 golle yanıt verdi. Taraflar arasındaki 5 karşılaşmada toplam 22 gol atıldı, maç başına gol ortalaması 4,4 oldu.

2012-2013 sezonunda İstanbul’da yapılan maçı Beşiktaş, Holosko (2) ve Hilbert’in golleriyle 3-1 kazandı, Akhisar Belediyespor’un tek golünü Mustafa Aşan attı. Manisa’daki müsabakada ise ev sahibi ekip Gekas (2), Uğur Demirok ve Emin Aladağ’ın golleriyle 4-1 galip geldi, Beşiktaş’ın tek golünü Mustafa Pektemek kaydetti.

Geçen sezon Manisa’daki müsabaka 3-3 bitti. Ege temsilcisinin gollerini Bruno (2) ve Bilal Kısa, Beşiktaş’ın gollerini ise Olcay Şahan, Oğuzhan Özyakup ve Almeida attı. İstanbul’da ise siyah-beyazlılar, Veli Kavlak, Mustafa Pektemek ve Hutchinson’ın golleriyle 3-0 galip geldi.

Bu sezonun ilk yarısında İstanbul’daki karşılaşmayı Beşiktaş, Cenk Tosun, Sosa ve Gökhan Töre’nin golleriyle 3-1 kazandı, Ege temsilcisinin tek golü Bilal Kısa’dan geldi.

Yayınlanma Tarihi:10:55,