SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altın 3 puan

13 Mayıs 2015

G.SARAY kalan maçlar arasında en korktuğu deplasmanda altın değerinde bir 3 puan aldı. Oyunun geneline baktığımızda; üstün olan ve rakip kalede baskı kuran taraf sarı-kırmızılılardı. Özellikle ilk yarıda tüm hatlarıyla hata yapmadan pozisyona giren ve istediği golü bulan taraftı G.Saray. Kaleci Muslera'yı da unutmamak lazım. Eğer kalenizde onun gibi bir kaleci varsa çoğunlukla 1 puan cebinizdedir. Yine dün müthiş bir refleksle öyle bir top çıkardı ki, önsezisi ve çabukluğuna hayran olmamak mümkün değil. Ve her zaman 1 puanın garantörü benim diyerek haykırıyor adeta.

YASİN, Hamza Hamzaoğlu geldiğinden bu yana önemli katkılar yapıyor. Atmış olduğu goldeki top hakimiyeti, rakibini geçmesi ve kaleyi direkt görmesi ‘ben daima ilk 11'de olmalıyım'ın sinyalini veriyor. Burak kazanmış olduğu toplarda rakiplerini kolay eksilterek kaleye indi ancak son vuruşlarda beceriksizdi. Ancak dediğim gibi böyle maçlarda oynanan oyundan çok kazanılan puanlar önem taşıyor. Ve G.Saraylı futbolcular buldukları golden sonra daha kontrollü ve akılcı oynayarak 3 puanı hanelerine yazdırdılar. Görüntü şunu gösteriyor; G.Saray Beşiktaş derbisini kazanırsa şampiyonluk ipini göğüsleyecek. Palabıyık mükemmeldi

MERSİN'E gelince; savunmada önemli hatalar yaptılar. Kalelerini korumada güçlük çektiler. Zaman zaman organizasyonlarda iyi olmalarına rağmen her zamanki dirençlerinden uzaktılar. Orta sahada zaman zaman oyun üstünlüğünü ele geçirseler de, sonuç almakta zorlandılar ve G.Saray savunması karşısında etkili olamadılar. Pozisyon da buldular ama gole çevirmeyi başaramadılar. Ama aynı şey rakipleri için de geçerliydi. Onlar da golden sonra net pozisyonlar buldular ama başarısızdılar.

KARŞILAŞMANIN hakemi Ali Palabıyık'a gelince; bana göre sezonun en başarılı hakem performansını gösterdi. Eğer herhangi bir UEFA yetkilisi maçı izlemiş olsaydı, onun bu yönetimiyle Avrupa'da da zorlu maçlar yöneteceğine inanırdı. Oyunun kontrolü ve kart uygulamaları mükemmele yakındı. Kendisini tebrik ediyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek