SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor ile 2-2 berabare kalan Kardemir Karabükspor’da teknik direktörü Yılmaz Vural, ligde kalma adına önemli bir fırsatı kaçırdıklarını belirterek, matematiksel olarak şanslarının devam ettiğini ve asla pes etmeyeceklerini söyledi.

Vural, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kaybettikleri 2 puanın kendilerini üzdüğünü dile getiren Vural, “Daha çok gol atmamız gereken bir maçta maalesef olmadı. Skibbe ‘maçın hakkı beraberlikti’ demiş. İstatistikler ortada. Koca Eskişehirspor 3 kere gelmiş adam bunu söylüyor. Tebrik ediyorum kendisini. Bu emeğe saygısızlıktır. Kendi takımını motive etmekse böyle motive olmaz. Emeğe saygı duymakta fayda var” diye konuştu.

Saçma sapan goller yediklerini ifade eden Vural, “2-2’den sonraki sürede bütün girişimler sonuçsuz kaldı. Balıkesirspor maçı çok önem kazandı bizim için” dedi.

Alt sıralardaki rakip takımların durumlarını ve oynayacakları maçları değerlendiren Vural, şöyle devam etti:

“Matematiksel şansımız devam ettikçe kesinlikle teslim olmak, bırakmak yok. Dibine kadar gidecek olay. Muhakkak kazanmak zorunda olduğumuz maçları kazanmak hiç kolay değil. Bir süre sonra mantıkla oynamamız gereken oyunu kalbimizle oynamaya başlıyoruz. Eskişehirspor’u tebrik ediyorum. Kapanıp kontra düşüneceklerini biliyorduk öylede oldu. Hakem Hüseyin Göçek’i tebrik ediyorum. Sıfır hatayla maç yönetti.”

Tecrübeli çalıştırıcı, 3 gün dolmadan maç oynadıklarını vurgulayarak futbol federasyonunu eleştirdi. Maç takviminin yeniden ayarlanması için federasyonla birçok kez irtibata geçtiklerini ancak olumsuz cevap aldıklarını aktaran Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye liginde kime yaptınız bunu. 30 kere rica ettik, söyledik… neymiş, ‘programı yaptık.’ Yanlış yapmışsın. Düzelt kardeşim biz Cuma oynasaydık. 4 gün dinleme hakkı var. Herkese veriyorsun. Bize neden vermiyorsun. Bizi kafanızdan attınız mı?… Söyleyince bunları kötü oluyoruz. Canımın yandığından değil. Doğru iş değil. Çıkarttık gösterdik. ‘bakın yaptığınızı görün’ dedik. 7 saat deplasmana git gel bana maç oynat tekrar 8-9 saat Balıkesir’e git. Yok ya. Biz biyonik adam falan değiliz. ‘Ben program yaptım oldu bitti oynamak zorundasın’ Yapsana bunu Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’a göreyim seni. Hadi yap. Bu kadar dinlenmeyle oynat onları göreyim ben seni. Bunlar adalet duygusunu insana yitirtiyor. hoş şeyler değil.”