SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Karabükspor ile 2-2 berabere kaldıkları maçın ardından, iki gün Karabük’te kalarak eski dostlarıyla vakit geçirdiğini ve bundan da mutluluk duyduğunu söyledi.

Kardemir Karabükspor’un düşmemeye oynamasından dolayı çok üzgün olduğunu ifade eden Skibbe, “Ama eminim ki bugün gösterdikleri performansı önümüzdeki günlerde de gösterirlerse iyi neticeler alacaklardır. İlk yarıda Kardemir Karabükspor iyi bir performans gösterdi. Benim takımımda ikinci yarı maçın temposuna ayak uydurdu. İkinci yarıda iki tane gol atabildik. Maçın hakkı bence beraberlikti. Ömer Şişmanoğlu’nun son dakikalarda kaçırdığı galibiyet golünü de göz ardı etmemek gerekir. Ben puandan memnunum, sezonun ikinci devresi iyi bir performans gösterdik. Belki hep aynı seviyeyi koruyamadık, ama sonuçta puanımızı alıp ligde kalmayı başardık. Şimdi orta sıralara doğru ilerlemeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Eski çalıştırdığı takımına karşı oynamanın nasıl bir duygu olduğunun sorulması üzerine Skibbe, şunları söyledi:

“Eskişehirspor için çalışmaktan çok memnunum, ama aynı şekilde Galatasaray’da da çalıştığımda memnundum, Karabük’te çalıştığım dönemde de memnundum. İnsanları zaman içerisinde tekrar görmek, onlarla birlikte olmak çok güzel. Kısa dönem olmasına rağmen Karabük’te çok güzel hatıralar kaldı geriye.”