SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Önder Özen, Spor Toto Süper Lig’de Balıkesirspor’a 3-2 kaybettikleri maçtan sonra “Benden önce çalışan arkadaşları şimdi çok daha iyi anlıyorum” dedi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Özen, Balıkesirspor’u aldığı galibiyetten dolayı tebrik ederek, kendi takımına sitem etti.

Lacivert-beyazlı takımla ilgili futbol adına söylenecek bir şeyin olmadığını vurgulayan Özen, şöyle konuştu:

“Şükürler olsun ki lig bizim adımıza bir kaza yaşanmadan bitti ve matematiksel olarak ligde kalmayı garantiledik. Şükredeceğimiz şey bu. Bazen insan kendini çaresiz hissedebilir. Daha önce hiç çaresiz hissetmedim. Antrenör ekibinde uzun zamandır devam eden arkadaşlarımız var burada. Bir ‘çaresizlik’ sorunundan bahsediyorlar antrenör bakışıyla. Shota’nın futbolu bilmeme ihtimali var mı? Bu oyunu ülkemizde en iyi oynayanlardan biriydi. Çok da başarılı bir teknik adamdı. Birinci sınıf futbol adamıdır. Wouters da aynı şekilde. Daha fazla bir şey söylemesem iyi olur.”

Ligde kalmayı garantilemelerinin kalan maçlarda handikap oluşturabileceğini aktaran Özen, “Futbolu sevmeden oynayamazsınız. Bunu sevmek zorundasınız. İşinizi, kulübünüzü sevmeniz lazım. Yanınızdaki arkadaşı sevmeyebilirsiniz ama seviyormuş gibi 90 dakika oynamanız gerekiyor” ifadelerini kullandı.