SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ibrahimovic ile aradaki fark kapanıyor

Ibrahimovic transferini bitirmek için çalışan Galatasaray, İsveçli yıldıza net 10 milyon Euro teklif etti. 34 yaşındaki ünlü golcü 2 yıllık sözleşmeye çok sıcak...

Güncellenme: 09:34, 12/05/2015
Ibrahimovic ile aradaki fark kapanıyor

Safacan KONUKSEVER

Galatasaray’da yıldız transfer politikasını bir adım yukarıya taşıyacak hamle için çalışmalar sürüyor.

Dursun Özbek, 23 Mayıs’taki başkanlık seçiminde fark yaratmak istiyor ve Zlatan Ibrahimovic için var gücüyle çalışıyor. Özellikle İsveçli yıldızın menajeri ile temaslar yürüten sarı-kırmızılılar mutlu sona adım adım yaklaşıyor.

Galatasaray, Lig TV’nin yeni sahibi Katarlı iş adamı Al-Khelaifi’den aldığı bonservissiz görüşme jesti ile tüm kaynaklarını Ibrahimovic’in garanti ücretine yönlendirdi. Galatasaray, sponsorluk ve yayın gelirleri, kombine satışları gibi kalemleri devreye sokunca Ibrahimovic’e 10 milyon Euro ödemeye hazır… Ancak yıldız futbolcunun menajeri PSG’den aldıkları 12 milyon Euro’nun verilmesi konusunda ısrarcı…

ÜCRETİ TÜRKİYE REKORU OLACAK

Galatasaray, 2 milyon Euro’luk farkı, 2 yıllık garanti sözleşme ile kapatmak istiyor. Özbek’in kurmayları, camianın tanınmış iş adamlarının da devreye girmesi ile 34 yaşındaki futbolcunun menajerini iknaya çalışıyor.

Ayrıca yapılan görüşmelerde 10 milyon Euro yıllık ücretin Türkiye için rekor olduğu, gerekli fedakarlığın da fazlasıyla yapıldığı vurgulanıyor. Tüm bu gelişmelerin ışığında taraflar arasında orta yolun bulunması bekleniyor.